EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Teknopark ikinci etabın teslimleri gerçekleşti

Haldız Yapı tarafından hayata geçirilen Teknopark İstanbul’da teslimler tamamlandı.

İstanbul’da bir teknoloji üssü haline getirilmesi planlanan Teknopark İstanbul’da teslimler yapıldı. 84 bin metrekare alana yayılan Teknopark İstanbul’un ikinci etabında ofis ve sosyal tesisler yer alıyor.

HTemlak’ta yer alan haberden edinilen bilgilere göre, Haldız İnşaat'tan yapılan açıklamada, yerli ve yabancı girişimcilerin Türkiye'nin teknoloji geliştirme kapasitesine katkıda bulunabilmesi amacı ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) ana ortaklığında kurulan teknoloji geliştirme bölgesi olan Teknopark İstanbul 2.etapta kuluçka binası, Ar-Ge ve yönetim binaları, sosyal tesis, teknik merkez, tesis yönetim binası ve ikmal inşaatını kapsıyor.

Türkiye’nin kendi markalarını oluşturabilecek teknoloji üssü

Türkiye'nin kendi markalarını oluşturacak bir teknoloji üssü olması hedeflenen Teknopark İstanbul; havacılık ve uzay, savunma sanayi, denizcilik, enerji, sağlık bilimleri, ileri elektronik, ileri malzemeler ve endüstriyel yazılım gibi odak alanlarında Ar-Ge faaliyetlerinin, inovasyonun ve teknolojik üretimin desteklendiği, bunların da girişimciliği ve ekonomiyi tetiklediği bir ekosistem yaratmak amacıyla kuruldu.

2 Etapta protokoller Ocak 2017’de başlamıştı

Konuyla ilgili açıklama yapan Haldız İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Haldız, yılın son çeyreğinde faaliyete geçen 2. etap yapılarda tahsisler ve protokollerin 2017 Ocak'ta başladığını söyledi.

Haldız, "Hem mevcut firmaların büyüme talepleri hem de daha önce kabul alıp yer bekleyen firmaların talepleri nedeniyle ofislerin yüzde 95'i tahsis edildi. Toplamda 84 bin metrekareden oluşan 2.etap yapılarda, insan odaklı nitelikli ofis alanları ve sosyal tesisler yer almaktadır. Tahsisler İş Geliştirme Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir." diye konuştu.