EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Teknik Yapı konut kredi faizlerini yüzde 0,98’e sabitledi!

Teknik Yapı konut teşvikleri kapsamında sağlanan ayrıcalıkları Kurban Bayramı’na kadar kendi olanaklarıyla devam ettirmeyi amaçlıyor.

Konut kredisi faiz oranlarının teşvikler kapsamında yüzde 0,98’e indirilmesi ile birçok alımlarını erteleyen vatandaş konut sahibi oldu. Konutta yüzde 20 indirim ve buna ek yüzde 5 peşinatla yüzde 0,98 faiz imkânı ile 1 ay gibi kısa bir sürede 40 bin adet konut satışı gerçekleştirildi. Ancak 30 Haziran 2018 tarihinde kampanyaların sona ermesiyle birlikte konut kredisi faizleri yeniden kampanya öncesindeki seviyeye dönmeye başladı.

Konut kredisi faizlerinin yeniden kampanya seviyesini dönmeye çalışan konut üreticileri ve geliştiricileri bir formül geliştirdi. Konut kredisi faizlerinin yeniden en çok yüzde 1 seviyelerinde olması için firmalar bankalarla anlaşma sağlayacak. Böylece bir ay süren kampanya kapsamındaki olanakların kalıcı olabilecek şekilde devam ettirilmesi amaç ediniyor.

Bu formül ile uygun imkanlarla konut sahibi yapmak için çalışan firmalardan bir tanesi de Teknik YapıTeknik Yapı tarafından bankalarla yapılan özel anlaşmalar sayesinde projelerinde uygulanan yüzde 0,98 faiz, yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinat fırsatı ile konut satın alma imkanları firmanın kendi olanakları ile Kurban Bayramı’na kadar devam ettirilecek.

“Bankalarla masaya oturduk, faizleri yüzde 0,98’e sabitledik”

Bankalarla sağlanan özel anlaşmalar sayesinde konut teşviklerinin Kurban Bayramı’na kadar devam ettirilmesini amaç edinen Teknik Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Bankalarla masaya oturduk. Özel anlaşmalarla, faiz oranını yüzde 0,98 seviyesinde sabitledik. Faizi psikolojik sınır olan yüzde 1 seviyesinin altında tutmak için katkı payının bir miktarını biz, bir miktarını da anlaştığımız bankalar üstlenecek” şeklinde konuştu.