EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Tekfen Holding’ten rekor ciro

Türkiye’de birçok farklı sektörde aktif olarak faaliyet gösteren Tekfen Holding 2017 yılında rekor ciro elde etti.

Tekfen Holding’in 2017 yılına ilişkin mali performans sonuçları açıklandı. 62 yıldır birçok farklı sektörde aktif ve başarılı şekilde faaliyetlerini yürüten Tekfen Holding 2017 yılında konsolide bazda 7.487 milyon TL ciro; 1.005 milyon TL faiz, vergi, amortisman öncesi kâr (FAVÖK) ve 770,7 milyon TL net kâr yaratan Tekfen Grubu’nın, aktif büyüklüğü 9.367 milyon TL’ye, kendine has finansman büyüklüğü ise 3.008 milyon TL’ye erişti.

2017 yılında çok başarılı bir faaliyet dönemi geçiren Tekfen Holding mali performansı rekor seviyeye ulaştı. 2017 yılının mali sonuçları hakkında açıklama yapan Tekfen Grup Şirketler Başkanı Osman Birgili, Tekfen Holding’in dünyada ekonomik ve politik belirsizlikler döneminde tedbiri elden bırakmadan kararlı hareket ederek 2017 yılı için koyduğu tüm hedeflere bir bir ulaştığını söyledi. Hatta 2017 yılında Tekfen Holding’in kendine koyduğu hedefleri geride bıraktığını söyledi.

Tekfen Grubu’nun 10ç yılında olduğunu anımsatan Başkan Birgili, Tekfen Holding’in geçtiğimiz yılı yüksek bir ciro ve karlılık seviyesinde tamamladığını hisselerin ise yıl içinde rekor üstüne rekor kırdığını ifade etti.

Tekfen Holding’in 2017 yılı hedeflerine ulaşmada gösterdiği çabaların yatırımcılar tarafından da değerlendirildiğini ve grubun desteklediğini belirten Birgili, “Yüzde 45’in üzerinde yüksek bir halka açıklık oranına sahip olan Holdingimiz hisselerinin 2017’de elde ettiği değer artışının, BİST 100’u ortalama değer artışının yaklaşık dört katı olması, Tekfen’de başlattığımız dönüşüm hareketinin güçlü bir manifestosu olarak kabul edilebilir.” şeklinde konuştu.