EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TEB’te ilk defa konut alacaklara 60 aya kadar yüzde 0,99 faizle kredi imkânı

Konut kredisi faiz indirimi kampanyası kapsamında bankalardan indirim açıklamaları art arda geliyor. En son TEB kredi faizlerini yüzde 0,99’a indirdiğini açıkladı.

Ziraat Bankası önderliğinde başlatılan konut kredisi faiz indirimi kampanyasına Şekerbank’tan sonra TEB (Türk Ekonomi Bankası) de dahil oldu. TEB ilk kez konut satın alacaklara 6 aya varan vadelerde konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,99 seviyesine indirdiğini duyurdu.

Geçtiğimiz haftalarda hükümet eliyle başlatılan konut kredisi faiz indirimi kampanyasında bankalar sırayla desteklerini göstermeye başladı.

Ziraat Bankası’nın ardından kampanyaya dahil olan Vakıfbank, Halkbank ve ardından Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım bankalarının konut kredisi faizlerini yüzde 0,98 seviyesine indirmesinin ardından diğer bankalardan da ataklar sırasıyla gelmeye başladı. Şekerbank’ın ardından TEB de konut kredisi faiz oranlarını düşürdüğünü açıkladı.

Türk Ekonomi Bankası’ndan (TEB) yapılan açıklamaya göre TEB konut kredisi faiz indirimi kampanyası kapsamında konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0,99 seviyesine çekti.

TEB tarafından yapılan bilgilendirmeye göre; banka, ilk defa ev sahibi olacak müşterileri için 60 aya kadar uzanan vade sürelerinde faiz oranını yüzde 0,99 olarak belirlenecek.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi şunları söyledi: “TEB olarak ekonominin lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektörüne hareket kazandıracak ivmeyi, konut kredilerindeki avantajlı kampanyamız ile sağlamayı hedefliyoruz.

Bizim için müşterilerimizin bütçesine ve ihtiyacına göre en uygun çözümü üretmek çok önemli. Konut kredisi kampanyamızla ilk kez ev sahibi olacak müşterilerimize 60 aya kadar vadede yüzde 0.99 faiz oranı vererek, en uygun fiyatlama ile kredi veren bankalardan biri olduk.”

Konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına düşüren bankalar:

  • Ziraat Bankası 0,98

  • Ziraat Katılım 0,98

  • Halkbank 0,98

  • Vakıfbank 0,98

  • Vakıf Katılım 0,98

  • Şekerbank 0,98

  • TEB (Türk Ekonomi Bankası) 0,99