EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Tarihi İpar Köşkü’ne yurt dışından talip yağıyor

Cemil Topuzlu Paşa tarafından inşa ettirilen İpar Köşkü satışa çıkarıldı. Köşk için Türkiye’nin yanı sıra yurt dışından da talip yağıyor.

İstanbul Kadıköy Çiftehavuzlar'da yer alan İpar Köşkü satışa çıkarıldı. Ünlü cerrah Cemil Topuzlu Paşa tarafından yaptırılan İpar Köşkü için 45 milyon dolar talep ediliyor.

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Pera Palas, Müşir Zeki Paşa Yalısı gibi ünlü binaların mimarı olan Aleksander Vallaury tarafından inşa edilen İpar Köşkü’nün taliplileri arasında Türkiye’nin yanı sıra ABD, Rusya ve Kuveyt’ten yatırımcılar da yer alıyor.

BİRİNCİ DEREDEN TARİHİ ESER

1931’de İpar Ailesi’ne geçen tarihi köşkün satış süreci başladı. Köşkün satışını yapan gayrimenkul danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, İpar Köşkü’nün birinci dereceden tarihi esen olduğunu ifade etti. Köşkün şu anda devlet tarafından koruma altında olduğunu belirten Evrim Kırmızıtaş Başaran; “Yani Yeni sahibi aslına uygun birebir yaptırmak durumunda. Bir dönem köşkte sık sık davetler verilirdi. Dışı gibi içinin de heybetli olduğu bu köşkte 20 oda, 4 salon ve 18 banyo bulunuyor” dedi.

KÖŞKÜN İÇİNDE KÖŞK VAR

İpar Köşkü, bin 350 metrekare kapalı alana sahip. Aynı arsa üzerinde iki köşkün daha bulunduğunu söyleyen Evrim Kırmızıtaş Başaran; “Toplam kapalı alan büyüklüğü aslında 2 bin 700 metrekare. Yani fiyatı veren kişi üç köşkün sahibi oluyor” ifadelerini kullandı.