EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TapuTakas sisteminin kullanımı giderek yaygınlaşıyor

TapuTakas sistemi kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Sistem ile birlikte satıcılar satış işlemlerini güvenli bir şekilde ve çok uygun bir maliyetle gerçekleştirebiliyor.

Takasbank’ın Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirdiği TapuTakas sisteminin kullanımı giderek yaygınlaşıyor.

Gayrimenkul Yatırım Fonu, portföyüne gayrimenkul alırken Takasbank’ın hizmeti olan TapuTakas sistemini kullandı. Gayrimenkul Yatırım Fonu, Türkiye’nin ilk faaliyet izni almış gayrimenkul portföy yönetim şirketi olan Re-Pie Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından kuruldu.

“GÜVENLİ, HIZLI VE SORUNSUZ YÖNTEM”

Takasbank Genel Müdürü Mahmut Kayacık, TapuTakas sisteminin kullanımının giderek yaygınlaşmaya başladığını ifade etti.

İlk defa bir gayrimenkul yatırım fonunun çoklu parsel alım işlemini TapuTakas sistemini kullanarak gerçekleştirdiğini belirten Kayacık, “Söz konusu işlem güvenli, hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşti” dedi. Kayacık, tüm gayrimenkul yatırım fonlarını ve vatandaşları TapuTakas sistemini kullanmaya davet ettiklerini duyurdu.

“PRATİK VE BASİT İŞLEYİŞE SAHİP SİSTEM”

TapuTakas sisteminin işleyişi oldukça pratik ve basit olduğunu ifade eden Kayacık; “Tapu sisteminden alınan e-ödeme makbuz numarası, alıcı ve satıcının IBAN numarası bilgilerinin TapuTakas web sayfasına giriş yapılması yeterli” ifadelerini kullandı.

“ÖNCE PARA MI, TAPU MU SIKINTISI AŞILDI”

Piyasada sıkça karşılaşılan önce para mı yoksa önce tapu mu sıkıntısından bahseden Re-Pie Genel Müdürü Hasan Bayhan, TapuTakas sistemi ile bunu rahatlıkla aştıklarını ifade etti. Bayhan; “Satıcılar TapuTakas sistemi üzerinden güvenli bir şekilde ve çok uygun bir maliyetle satış yapabiliyor” dedi.

TapuTakas sisteminde, satış işlemi sürecindeki her aşama bilgilendirme mesajı olarak hem cep telefonu numarası hem de e-posta adresine gönderiliyor. Bayhan, bunun çok faydalı olduğunu sözlerine ekledi.