EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Tapusu olmayana ‘Yapı Kayıt Belgesi’ geliyor

İş yeri ve/veya konut tapusu bulunmayan milyonlarca vatandaşa ‘Yapı Kayıt Belgesi’ verilmesini öngören düzenlemeler bir hafta içerisinde meclise taşınacak.

Hükümet tarafından yapılan açıklamaya göre konut ve iş yeri tapusu bulunmayan vatandaşlara kayıt belgesi verilecek. Konuya ilişkin düzenlemelerin en geç bir hafta içerisinde meclise taşınması ve hemen ardından çalışmalara başlanması planlanıyor.

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren müjdeli haber sonunda geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yapılan açıklamaya göre konut ve/veya iş yeri gibi taşınmazlarda tapu sahibi olmayan milyonlarca vatandaşa kayıt belgesi verilecek. Bu sayede imar alanında yaşanan birçok sorun ve mağduriyet de ortadan kaldırılacak.

Milyonlarca taşınmaz sahibi ilgilendiren müjdeli haber hükümetten geldi. Ev veya iş yeri tapusu olmayanlara yapılacak düzenlemelerin onaylanmasıyla Yapı Kayıt Belgesi verilecek.

Düzenlemeyle birlikte toplamda 16 milyon taşınmazın kayıtlanması ve vatandaşın büyük bir yükten kurtarılması amaçlanıyor. Yapı Kayıt Belgesi uygulamasının hayata geçmesiyle birlikte imar tapusu olmayan ve sadece arsa payı tapusu olması sebebiyle yaşanan sıkıntılar ve birçok mağduriyet de çözüme kavuşmuş olacak.

Kısa süre içinde mecliste görüşülmesi planlanan uygulamaya ilişkin açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki bu hususta ilgili yaklaşık 25 milyon ile 26 milyon arasında taşınmazın yer aldığını ve bu alandaki görüşmelerin en geç bir hafta içerisinde start alacağını bildirdi.

Vatandaşlar tapuları bulunmayan taşınmazlarını bildirdikten sonra belirli bir ücret ödemesi yapacak.