EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Tapu harcı ve KDV indirimi yıl sonuna kadar uzatıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tapu harcı ve KDV indiriminin yıl sonuna kadar uzatıldığını açıkladı. Tüm detaylar haberimizde…

Tapu harcı ve KDV indirimi yıl sonuna kadar uzatıldı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tapu harcı ve KDV indirimlerinin 31 Aralık 2018’e kadar devam edeceğini duyurdu.

RESMİ GAZETE’NİN MÜKERRER SAYISINDA YAYIMLANDI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün gerçekleşen Vergi Denetim Kurulu Strateji Değerlendirme toplantısında konuştu. Berat Albayrak, tapu harcı ve KDV indirimlerinin yıl sonuna kadar devam edeceğini duyurdu. İndirimlerin yıl sonuna kadar uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı dünkü Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

ALICI VE SATICIYA BÜYÜK İNDİRİM SUNULUYOR

Uygulamaya konulan kararla birlikte konut ve işyerlerinde tapu harcı binde 20'den binde 15'e düşürüldü. Örnek vermek gerekirse, satış bedeli 300 bin TL olan bir konut için alıcı ve satıcı 6 bin TL’den toplamda 12 bin TL harç ödemesi yapıyordu. İndirim uygulaması ile birlikte bu tutar taraflar için 4 bin 500 TL’den toplamda 9 bin TL’ye indirildi. Uygulama ile konutta KDV’ye de indirim geldi. 150 metrekareden büyük olan konutların tesliminde alınan yüzde 18 KDV oranı yüzde 8’e düşürüldü.

Tapu harcı ve KDV indiriminin 31 Ekim’de sona ermesi planlanıyordu. Söz konusu karar ile birlikte uygulama 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatıldı.

İMSİAD UZATILMASI ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

Son tarihi 31 Ekim olarak belirlenen indirimlerle alakalı olarak İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, uzatılması için çağrıda bulunmuş, oranların bu ortamda yükseltilmesinin zorda olan sektöre hepten köstek olacağını ifade etmişti.