EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Taksim Camii için ilk kazma vuruluyor

Taksim Meydanı'nda yükselecek dev cami için şantiye kurulumuna geçtiğimiz hafta başlandı. Taksim Camii'nin temeli yarın atılacak.

İstanbul 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun 19 Ocak 2017 Perşembe günü yaptığı toplantıda Taksim Camii'nin inşaatına onay vermesinin ardından çalışmalar başladı. Şantiye kurulumuna 10 Şubat Cuma günü başlanan Taksim Camii'nin temeli; İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem’in katılımıyla, 17 Şubat 2017 Cuma günü saat 11.00’de düzenlenecek olan törenle atılacak.

Altında üç katlı otopark bulunacak

Taksim'e adını veren ve I. Mahmud tarafından 1731 yılında bölgeye 'su taksimi' yapmak için inşa edilen Taksim Maksemi'nin arkasında 875 metrekarelik arazi üzerinde inşa edilecek cami tamamlandığında aynı anda 960 kişi ibadet edebilecek. Kot farkı dikkate alınarak tasarlanan projenin yer altında üç katı bulunacak. Otopark olarak tasarlanan üç katta toplam 165 araç park edebilecek. Yapıda konferans ve sergi salonları da yer alacak.