EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Suudi Arabistan'ın vergileriyle vatandaşa konut inşa edilecek

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud, İskan Bakanı Macid bin Abdullah el-Hakil ile olan görüşmesinde Suudi Arabistanlıların beklediği açıklamayı yaptı.

Konuttaki yüksek fiyat ve azınlıkların geniş alanlar üzerindeki kontrolü nedeniyle büyük bir konut krizi yaşayan Suudi Arabistanlılara müjde, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud'tan geldi. Suudi Arabistan resmi haber ajansının (SPA) haberine göre Kral Selman İskan Bakanı Macid bin Abdullah el-Hakil ile görüşmesinde "Vatandaşlarımız için gerekli konut ve iyi bir yaşam kalitesini sağlamak önceliğimizdir. Bu şahsi olarak ihtimam gösterdiğim bir konudur. Son zamanda çıkan yönetmenlik ve kararlarda bu yöndedir." diye konuştu.

Alınan harçlar konut inşasında kullanılacak

Suudi Arabistan kabinesi 23 Kasım'da imar sınırı içerisinde bulunan arazilerden yılda piyasa değerinin yüzde 2,5 oranında harç alınmasını ve bu gelirin hükümetin konut projeleri harcamalarında kullanılmasıyla ilgili bir karar almıştı.

Suudi Arabistanlıların yüzde 60'ı konut sahibi

Suudi Arabistan eski Ekonomi ve Planlama Bakanı Muhammed el-Casir'in geçtiğimiz Ocak ayında yaptığı açıklamada, Suudi Arabistanlılar'ın sadece yüzde 60'ının konut sahibi olduğunu söylemişti.