EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Sultanbeyli’nin yıllardır devam eden tapu sorunu çözüldü

Sultanbeyli’nin yıllardır beklediği gün geldi. Hisseli parsellerle ilgili senelerdir verilen mücadelede sona gelindi. Bugün ilk tebligatlar hak sahiplerine teslim edildi.

İstanbul Sultanbeyli’nin yıllardır beklediği gün geldi. Sultanbeyli Belediyesi'nde yer alan habere göre; mülkiyet sürecinin nihayete ermesi için yapılan çalışmalar neticesinde tüm tapular belediyeye devredildi. Devir işlemlerinin ardından kadastro çalışmaları başlatıldı. 1331 ve 1337 parsellerde de tebligatlar hak sahiplerine ulaşmaya başladı.

BİR YIL İÇİNDE BELEDİYEYE BAŞVURULMASI GEREKİYOR

Mülkiyet sorununun çözüldüğünü açıklayan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin; “İlk tebligatları hak sahiplerine ulaştırmaya başladık. Vatandaşlarımızı gözeten bir ödeme planı ortaya koyduk. 2B’de olan tüm imkanları uyguladık. Peşin ödemelerde indirimler olacak, taksit imkanı sunduk. Tebligatlarını alan vatandaşlarımızın bir yıl içinde belediyemize başvuru yapması gerekiyor” diye konuştu.

Tapuların dağıtılmasının ardından hak sahiplerinden Şerif Ünkür, 25 yıldır bugünü beklediğini ifade etti ve ekledi: “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Artık çocuklarımıza güvenli bir miras bırakabileceğiz. İlçemizin önünde çok büyük bir engeldi.”