EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Sultanbeyli metro hattı çalışmaları hız kazandı

Yatırımların aralıksız devam ettiği Sultanbeyli’de metro hattı çalışmaları sürüyor. Projenin temel atma töreni ise Mayıs ayında yapılacak.

Kültürden eğitime, ulaşımda sanata birçok alanda gelişmenin yaşandığı Sultanbeyli’de metro hattının temel atma töreni için tüm hazırlıklar devam ediyor. İlçedeki Hasanpaşa Saat Kulesi bölgesi ve Çeşme Köprülü Kavşağı'na durakların yerini belirten tabelalar yerleştirildi. Uzun süredir ilçe halkının merakla beklediği metro projesine ilişkin olumlu adımlar atılıyor. Bu bağlamda metronun temel atma töreni Mayıs ayı içinde gerçekleşecek.

Proje tamamlandıktan sonra Sultanbeyli’den metroya binen bir kişi; Çekmeköy’e 16, Ümraniye’ye 34, Kadıköy’e 54, Üsküdar’a 46, Yenikapı’ya 50, Taksim’e 57.5 ve Mecidiyeköy’e de 67 dakikada ulaşacak. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin şunları söyledi: “İlçemizde ulaşım alanında son dönemde birçok güzel gelişme yaşandı. İETT ile yaptığımız görüşmeler sayesinde ilçemize gelen otobüs sayılarını ve sefer sayılarını bir hayli artırmıştık. Şimdi de ilçemize bu dönem içerisinde gelecek olan metro projesinin çalışmaları başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye’mize teşekkür ediyoruz”dedi.

Kaynak: emlakkulisi.com