EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Sudan 780 bin 500 hektarlık araziyi Türkiye’ye açtı

Türkiye ile Sudan arasında dev anlaşma imzalandı. Sudan’daki 780 bin 500 hektarlık arazi Türk yatırımcılara açıldı.

Sudan, Türkiye ile büyük bir anlaşmaya imza attı. Yapılan anlaşma kapsamında, Sudan’da yer alan 780 bin 500 hektarlık arazi Türk yatırımcılara açıldı.

ARAZİNİN KOORDİNATLARI TESLİM EDİLDİ

Türkiye ile Sudan arasında gerçekleşen büyük anlaşma, Türkiye Hartum Büyükelçiliği’nde gerçekleşti. Akşam Gazetesi’ndeki haber göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin başkanlığında düzenlenen imza atma törenine Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu ile Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin katıldı.

İmza töreninin ardından konuşan Bekir Pakdemirli, “Türkiye, Sudan ve üçüncü ülkelerin gıda arz güvenliğini sağlayacak olan 780 bin 500 hektarlık arazinin koordinatları bize teslim edildi” ifadelerini kullandı.

HARTUM’DA ZİRAAT KATILIM BANKASI ŞUBESİ AÇILACAK

Tarımda arz güvenliğinin temini için yurt dışında özel sektör eliyle tarımsal üretimi destekleyen Türkiye, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile Sudan Petrol Bakanlığı arasında bir sahanın geliştirilmesi için çalışma anlaşması da imzaladı. TPAO anlaşmasının akabinde başlangıçta Sudan’da 100 milyon dolara varan bir yatırımın yapılacağını belirten Bekir Pakdemirli, finans alanındaki ilişkilerin gelişebilmesi adına Ziraat Katılım Bankası’nın Hartum’da bir şube açması konusunda da anlaşmaya varıldığını açıkladı.