EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Şubat ayında AVM'leri doldurduk

Şubat 2016 AVM Endeksi'ne göre AVM'lerin doluluk oranı geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 3,9 arttı.

Terör olaylarının sıkça arttığı son dönemlerde vatandaşlar toplu taşıma araçları, meydanlar, AVM'ler gibi insanların çokca bulunduğu alanlardan uzaklaşmaya başlamıştı. Ancak geçtiğimiz ay yapılan operasyonlarla beraber vatandaşların paniği giderildi.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği ile Akademetre Research tarafından ortaklaşa oluşturulan endekse göre, AVM’lerdeki kiralanabilir alan (m2) başına düşen cirolar, Şubat 2016 döneminde 2015 Şubat ayı ile karşılaştırıldığında yüzde 14,8’lik bir artışla 178 puana ulaştı. En yüksek ciro artışı ise hipermarket kategorisinde yüzde 38'lik artışla yaşandı. Hipermarket kategorisini teknoloji, giyim ve ayakkabı-çanta kategorileri izledi.

AVM'lere ziyaret sayısının da yüzde 3,9'luk artış gösterdiği endeksi yorumlayan AYD Başkanı Hulusi Belgü, "AVM endeksi Şubat 2016 döneminde bir önceki yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında yüzde 14,8 oranında arttı. Sevgililer Günü, sömestr tatili ve indirim sezonunun olduğu Şubat ayındaki artış olumlu. Kategoriler bazında ise hala ağırlıklı olarak toparlanma bazlı yükselişler var. Ülkemiz son günlerde yaşanan terör saldırılarından hem sosyal hem de ekonomik olarak çok etkilendi. Nitekim bunun yansımalarını önümüzdeki ay endeks verilerinde de muhtemelen göreceğiz. Ancak ülke insanımız bu zor günleri atlatmakta ve yeniden normalleşmekte, korkuya teslim olmamakta kararlı. Bizler de perakendeciler ve AVM sektörü olarak üzerimize düşeni yapacak ve işimizi yapmaya ve el ele çok çalışmaya devam edeceğiz" dedi.