EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Şirketler ek teminata çözümü vadeli gayrimenkulde buldu

Bankaların kredi çekerken istediği ek teminatlar firmaları sıkıntıya düşürüyor. Çözüm, vadeli gayrimenkul satışı yapan şirketlerden geldi. İşte tüm detaylar…

Kredi çekerken bankaların ek teminat talebinde bulunması iş dünyasını zora sokuyor. O anda elinde başka teminatı bulunmayan şirketler kredinin geri çağrılma riskiyle karşılaşıyor. İş dünyasındaki bu sıkıntıyı gören bir firma, yeni bir iş modeli ortaya çıkardı. Türkiye Gazetesi’nden Serkan Akıncı’nın haberine göre; söz konusu bu şirket, ek teminat istenmesi nedeniyle zor duruma düşen firmalara vadeli gayrimenkul satışı gerçekleştiriyor. İlk 3 ay ödeme istemeyen bu firma, yapılan anlaşmaya göre gayrimenkul bedelini taksitler hâlinde alıyor.

İLK ÜÇ AY ÖDEME TALEP EDİLMİYOR

Zor durumda kalan firmalara vadeli gayrimenkul satışına başlayan S.O.S Vadeli Gayrimenkul şirketi ilk üç ay ödeme talep etmiyor. Yapılan anlaşmayla belirlenen vadelerde gayrimenkul bedelini tahsil eden S.O.S. SMS yoluyla yaptığı tanıtım mesajında “Kredi için ipotek ihtiyacı olan firmalara vadeli tapu satışı” ifadelerini kullanıyor.

Sıkıntıya düşen ve kredisinin geri çağırılma riskini ortadan kaldırmak isteyen firmalar vadeli gayrimenkul alımına yöneldi. Söz konusu bu yolla ödemelerini de aksatmayan şirketler, iş süreçlerinin olağan akışında devam etmesini sağlıyor. Böylece krediye ihtiyacı olan fakat elinde teminatı olmayan firmalar da yine vadeli gayrimenkul alımı yaparak, mali yapısını daha rahat yönetiyor.