EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Sene başından beri 126 Suriyeli göçmen İstanbul'da iş yeri açtı

CLK Boğaziçi Elektrik'nin "Gayrimenkulün Enerjisi Raporu"ndan derlenen verilere göre 2016'nın ilk 3 ayında 126 Suriyeli işyerleri için elektrik bağlattı.

Financial Times (FT), bugünkü sayısında ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye’ye sığınan Suriyeli göçmenlerin özellikle İstanbul’daki ekonomiye katkılarını ve iş gücüne katılımlarını konu alan bir haber yayımladı.

Gazetenin İstanbul muhabiri Mehul Srivastava tarafından kaleme alınan "Syrian Refugee Entrepreneurs Boost Turkey’s Economy - Suriyeli Girişimci Göçmenler Türk Ekonomisini Destekliyor" başlıklı haberde Türkiye’de iş kuran göçmenlerin öykülerine yer verildi.

Suriyeliler burada kalmaya niyetli

Haberde Suriyeli göçmenlerin özellikle İstanbul'da yeni iş yerleri kurmaya başladıklarına dikkat çekilerek, bunun en önemli göstergesinin İstanbul'un başlıca elektrik sağlayıcısı şirketi CLK Boğaziçi Elektrik tarafından açıklanan abone rakamları olduğuna dikkat çekildi.

CLK Boğaziçi Elektrik Müşteri Operasyonları Direktörü Oktay Hanay ile yapılan röportaja da yer verilen haberde, Hanay’ın "Bu veriler gösteriyor ki, bunlar bizim toplumumuza entegre oluyorlar. Buraya geldiler ve burada kalmaya niyetliler" ifadeleri yer aldı.

Financial Times haberinde Suriyeli göçmenlerin 2016 yılının ilk çeyreğinde 126 elektrik bağlantı talebi oluşturulduğu kaydedilerek, artan talep nedeniyle CLK Boğaziçi Elektrik şirketinin çağrı merkezleri için Arapça bilen personel yetiştirmeye başladığı bilgileri de yer aldı.