EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Semerkand Yapı konkordato talebinde bulundu

Gürbüz Çapan ve kardeşi Çetin Çapan tarafından 2005’te kurulan Semerkand Yapı konkordato talep etti. Semerkand Yapı’ya 3 aylık geçici mühlet verildi.

Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ve kardeşi Çetin Çapan tarafından 2005 yılında kurulan Semerkand Yapı konkordato talep etti. Semerkand Yapı’ya İstanbul Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 3 Ocak 2019’da 3 aylık geçici mühlet verildi. Sözcü Gazetesi’nden İsmail Şahin’in haberine göre; finans uzmanı Ali Fatih Uysal, yeminli mali müşavir Adnan Ay ve Doç. Dr. Burak Huysal’ın geçici konkordato komiseri olarak atandı. Semerkand Yapı’nın konkordato talebine ilişkin duruşma 28 Mart 2019’da gerçekleşecek.

ÇAPAN YÖNETİMDEN ÇIKTI

İstanbul ve Bodrum'da çok sayıda projeyi hayata geçiren Semerkand Yapı’nın Beylikdüzü’nde 555 daire ve 95 mağazadan meydana gelen Semerkand Line, 184 konutluk Kozz Ankara ve 214 konutluk Semerkand Line Bakırköy adlı projelerinin yapımına devam ediliyor.

40 milyon TL sermayesi bulunan tek ortaklı şirket Semerkand Yapı’da 2018’in son günlerde yönetim değişikliği oldu. 20 Aralık 2018’de Çetin Çapan, yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliğinden ayrıldı. Şirketin yönetimindeki tek isim Volkan Haludun Çakar oldu.