Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı

Selimoğlu İnşaat’ın eski yöneticilerine operasyon

Pana Yapı tarafından ‘nitelikli dolandırıcılık’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunulan Selimoğlu İnşaat’ın eski yöneticilerine operasyon düzenlendi.

Selimoğlu İnşaat’ın üst düzey eski yöneticilerine operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheli şahıslar sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Suç duyurusunda ismi geçen 3 kişi için de arama çalışmaları devam ediyor.

Dizi ve sinema sektöründe önemli işlere imza atan Pana Yapı inşaat sektörüne de el attı. Pana Yapı inşaat sektörüne atılmasının ardından İstanbul’daki kentsel dönüşümün merkezi Kadıköy’e bağlı Fikirtepe semtindeki kentsel dönüşüm çalışmalarına girdi.

Kat karşılığında vatandaşlara konut yapma sözü veren Pana Yapı, bir süre sonra yaşadığı mali sıkıntıları gerekçe göstererek iki şantiyesindeki inşaat çalışmalarını durdurdu. Kat karşılığında konutlarını kentsel dönüşüme veren yaklaşık bin aile bu süreçte Pana Yapı’dan herhangi bir kira yardımı da almadığı için mağdur oldu.

Mağdur olan vatandaşlar Pana Yapı’yı ‘sorumluluğunu yerine getirmediği’ gerekçesi ile hem savcılığa hem de emniyete şikâyet etti. Kentsel dönüşüm mağduru vatandaşların şikayetinin ardından bir atak da Pana Yapı’dan geldi. İnşaatın üstlenici firması Selimoğlu İnşaat’ın üst düzey eski yöneticileri hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Pana Yapı’nın Selimoğlu İnşaat’ın üst düzey eski yöneticilerine yönelik suç duyurusunun ardından düzenlenen operasyonda beş kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete alındı. Suç duyurusunda bahsi geçen üç kişi ise aranıyor.