EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Sektörün temcilcileri 'tarihi kampanya'yı değerlendirdi

İbrahim Babacan, Hamit Demir, Özen Kuzu ve Doğan Dağ; Emlak Konut, GYODER ve KONUTDER tarafından başlatılan 240 ay vadeli konut kampanyasını değerlendirdi.

Emlak Konut, GYODER ve KONUTDER tarafından başlatılan "240 ay vadeli" konut kampanyası ile ilgili sektör temsilcilerinden Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu ve Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ’ın yorumları şöyle:

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan:

"2016 yılında konut satışlarının hız kesmemesi, sektörün canlılığını koruması için Emlak Konut GYO öncülüğünde Ağustos ayında konut kampanyası başlatılmış daha sonra GYODER’inde desteğiyle konutlar 0.70 faiz ve 120 ay vade ile satışa sunulmuştu. Birçok markalı konut projesi bu kampanyaya katılarak yer aldı. Bizlerde Babacan Holding olarak milletimiz ve ülkemiz için bu sürece destek olmuştuk.

Ekonominin lokomotifi olarak görülen inşaat sektörünün 2017’de de canlılığını koruması için Emlak Konut, GYODER ve KONUTDER işbirliğiyle yeni bir kampanyaya imza atılıyor. 20 yıl vadeli çok cazip faiz oranları sunan bu kampanya 1 Şubat-31 Mart tarihleri arasında geçerli olacak. Bizde Babacan Holding olarak tüm projelerimizde 240 ay vadeli kampanyayı uygulayacağız.

20 yıl vadeli düşük faizle konut alımları kolaylaşacak. Bu kampanya uzun süredir konut almak isteyen dar ve orta gelir grubuna sahip vatandaşlarımızı harekete geçirecektir. Yatırımların hız kesmemesi için bu tür kampanyalarla birlikte sektörün devlet tarafından desteklenmeye devam etmesi gerekiyor. Böylece hem yatırımlar hız kesmeyecek hem de konut sahibi olmak kolaylaşacak. Babacan Holding olarak bizim öncelikli temennimiz ekonomik istikrarın devam etmesidir. İstikrar devam etiği sürece sektör de büyümeye devam edecektir. Ülkemizin ve sektörün gücüne inanıyoruz."

Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ:

"15 Temmuz darbe girişiminden sonra inşaat sektörünü canlandırmak için Emlak Konut tarafından başlatılan kampanyalarla, bankaların faiz indirimleri ve hükümetimizin destekleriyle konut satışları hız kesmeden yılsonuna kadar devam etti. Bizlerde Dağ Mühendislik olarak Tual Bahçekent ve Tual Adalar projelerimizle Emlak Konut’un Ağustos 2016’da başlatmış olduğu kampanya da yerimizi aldık.

Emlak Konut GYO, şimdi de 2017 yılında da sektördeki canlılığı korumak için konutta 2. bir seferberlik başlatma kararı aldı. Emlak Konut önderliğinde başlayacak kampanya ile Türkiye’de ilk kez 20 yıl vade ve düşük faizle markalı konutların satışı yapılacak. Vadenin 20 yıla çıkmasıyla taksitler düşecek, dar ve orta gelirli vatandaşlarımızın konut alımları kolaylaşacak. İnşaat sektöründe yatırımlar hız kesmeden devam edecek, hem yatırımcılar hem de konut alıcıları için çok önemli bir kampanya olacağını düşünüyorum."

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir:

"Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en uzun vadeli satış ile karşı karşıyayız. Vadenin 20 yıla çıkarılmasıyla dar ve orta gelirli vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olabilecek. Faizlerin 0.75- 0.85 bandında seyretmesi ile bu sene satışlarda görülmemiş rakamları telaffuz edebiliriz. 20 yıl vadede aylık ortalama 1.800 TL’lik taksitlerle vatandaşlarımız konut sahibi olabilecekler.

Konutder, Emlak Konut GYO ve GYODER’in birlikte düzenlediği bu kampanyaya GYODER üyesi olarak bizler de destek vereceğiz. Kampanyanın ilk etapta 2 ay sürmesi planlanıyor. Bu kampanyanın ayrıca Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en büyük konut kampanyasının olduğunu söylemek mümkün. Kampanyanın inşaat sektörüne ciddi bir katkı sağlayacağını ön görüyorum. Kazanımlarını hep birlikte izleyeceğiz. 2017, sektörümüz için rekorlara imza attığımız bir yıl olabilir."

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu:

"20 yıl vadeli konut satışı her şeyden önce ülkemizin 20 yılına güvendiğimizin bir göstergesidir. Ekonominin lokomotifi olan inşaat sektöründe faaliyet gösteren bizler, ülkemizin daha da güçlenmesi için her zaman elimizi taşın altına koymaktan çekinmedik.

Bu her şeyden önce bir güç birliği ve fedakarlık göstergesidir. Konut alıcısının elini güçlendirmek, satın alma kararını kolaylaştırmak için çözümler üretiyoruz. 1 Şubat- 30 Mart tarihleri arasında geçerli olan kampanyada faizlerin yüze 0.75- 0.85 bandında tutmak için bankalar ile işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Tüm bu kampanyalar ve konut alıcısının lehine alınan kararlar ile 2017 yılının 2016’dan çok daha iyi geçeceğine inancımız tam"