EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Sektöre Taşınmaz Değerleme Sistemi geliyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Taşınmaz Değerleme Sistemi’nin getirileceğini açıkladı. Sistem ile birlikte tapu harçları ve emlak vergilerinde adil bir süreç baş

Yeni Ekonomi Programı’nı açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gayrimenkul sektörü ile ilgili de önemli bilgiler verdi. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde açıklamalarda bulunan Berat Albayrak, sektöre Taşınmaz Değerleme Sistemi’nin getirileceğini ifade etti. Albayrak; getirilecek olan Taşınmaz Değerleme Sistemi ile gayrimenkul emlak vergi değerlerinin adil bir şekilde yapılacağını söyledi.

Kurulacak olan Taşınmaz Değerleme Sistemi ile gayrimenkul envanterini tamamlayacaklarını belirten Berat Albayrak, “Tapu harçları ve emlak vergilerinde adil bir süreç olacak” şeklinde konuştu.

DEĞERLER ULUSLARARASI KRİTERLERE GÖRE BELİRLENECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, geçtiğimiz haftalarda Taşınmaz Değerleme Sistemi kurulması için çalışmalara başladığını duyurmuştu. Bakanlık, hazırlanacak olan Taşınmaz Değerleme Yönetmeliği’nin ardından arsa ve konut değerlerinin uluslararası kriterlere göre belirlenmesini sağlayacaklarını ifade etmişti.

SİSTEM SEKTÖR İÇİN BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Taşınmaz Değerleme Sistemi, gayrimenkul sektörü açısından büyük önem taşıyor. Taşınmaz Değerleme Sistemi’nin devreye girmesi ile birlikte taşınmazları tanımlayan, bunu haritalar üzerinde gösteren, her parsel üzerindeki yapının değerini ortaya koyan, değerleme ayrıntılarını gözler önüne seren ve vergi yükümlülüklerini tanımlayan yeni bir sistem kurulmuş olacak.