EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Sektör yeni kampanyayı memnuniyetle karşıladı

“Türkiye İçin Kazanç Vakti” sloganı ile hayata geçirilen konut kampanyası başladı. Sektör kampanyayı memnuniyetle karşıladı. İşte kampanya ile ilgili tüm detaylar...

“Türkiye İçin Kazanç Vakti” sloganı ile hayata geçirilen yeni konut kampanyası resmen başladı. 100 bin konut ve 33 projenin dahil olduğu kampanya, 29 Ağustos ile 31 Ekim 2018 tarihleri arasında geçerli olacak.

Kampanya ile birlikte konut fiyatlarında yüzde 10 indirim yapılacak. Yüzde 10 peşinatla konut sahibi olunabilecek kampanyada 120 ay boyunca banka ve kefalet aranmadan 0.98 faiz imkanı sunuluyor. Dövizini ya da altınını bozdurarak kampanyaya katılanların ise kur farkından etkilenmesinin önüne geçiliyor. Satıştan bir yıl sonraki kur farkı konut fiyatından düşülecek. Kampanya süresince konut fiyatlarında artış yapılamayacak. Bunun takibi ise bakanlık tarafından sağlanacak.

NAZMİ DURBAKAYIM: ALIM GÜCÜ ZAYIFLAYANLARI EV SAHİBİ YAPACAĞIZ

İnşaat ve gayrimenkul sektörü kampanyayı memnuniyetle karşıladı. Kampanya hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, her zor dönemde Emlak Konut’un başlattığı kampanya ile sektörün canlandığını ifade etti. Durbakayım, “Bu kampanya ile alım gücü zayıflayan vatandaşları ev sahibi yapacağız” dedi.

ALTAN ELMAS: BU SÜREÇTEN DE YÜZÜMÜZÜN AKIYLA ÇIKACAĞIZ

Gayrimenkul sektörünün sapasağlam yoluna devam ettiğini ifade eden KONUTDER Başkanı Altan Elmas, “Bu süreçten de yüzümüzün akıyla çıkacağız. Ülkemize ve milletimize güvenimiz tam” diye konuştu.

FEYZULLAH YETKİN: YENİ PROJELERDE BU FİYATLARA EV ALMAK MÜMKÜN DEĞİL

Talep açısından zaman zaman daralmalar olsa da genel anlamda hareketli bir dönem geçirildiğini ifade eden GYODER Başkanı Feyzullah Yetkin, döviz kurundaki artışın tüm sektörü etkilediğini belirtti. Maliyetlerin arttığını ancak bunun henüz fiyatlara yansımadığını söyleyen Yetkin; “Yeni projelerde bu fiyatlarla satış yapmak mümkün değil. O nedenle vatandaş bunu iyi değerlendirsin” dedi.