EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Sektör vatandaşlıkta limitin düşürülmesini heyecanla karşıladı

Türkiye, yabancılardan vatandaşlık için istenen asgari taşınmaz bedelini 250 bin dolara indirdi. Sektörden yeni düzenleme ilgili olumlu açıklamalar geldi.

Yabancılardan Türk vatandaşlığına geçişte istenen asgari taşınmaz bedeli tutarı 1 milyon dolardan 250 bin dolara indirildi. Bundan sonra artık 250 bin dolarlık gayrimenkul sahibi olan yabancılar, tapu kayıtlarına üç yıl satılmama şerhi koydurarak vatandaşlık alabilecek. Sektörden yeni düzenleme ilgili olumlu açıklamalar geldi.

FEYZULLAH YETGİN: YENİ DÜZENLEME SEKTÖRÜN ELİNİ GÜÇLENDİRECEK

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Feyzullah Yetgin, yeni düzenleme ile sektörün elinin güçleneceğini ifade etti. Yabancıların yatırım yapmak için harekete geçeceğini ifade eden Yetgin, “Daha fazla yabancı yatırımcı gelecek ve konut satış rakamlarının artmasını sağlayacak” diye konuştu.

ERDEN TİMUR: VATANDAŞLIK İÇİN EVE YATIRILAN TUTAR ARTACAK

Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur; yabancıların bu yılın ilk yarısında 11 bin 816 konut aldığını ve 2.1 milyar dolar ödediğini hatırlattı. Bir yabancının ev için ortalama 177 bin dolar ödediğini ifade eden Timur; “250 bin dolarlık gayrimenkul alan yabancıya vatandaşlık teşviği ile birlikte Türkiye’den ev alan yabancıların vatandaşlık için tutarı artıracağını da söyleyebiliriz” dedi.

ZİYA YILMAZ: YABANCILARIN KONUT SATIŞINDAKİ PAYI YÜKSELECEK

Düzenleme ile birlikte satışlarda önümüzdeki ay, geçen yılın toplamına ulaşılabileceğini ifade eden DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; Türkiye’nin dünya liginde üst sıralara çıkacağını vurguladı. Yabancıya konut satışındaki payın hızla artacağını söyleyen Yılmaz; “Yurtdışı tanıtımlarının başlaması ile 3-5 yılda yabancıya 15 milyar dolarlık konut satışı hedefi hayal olmaz” açıklamasında bulundu.

İBRAHİM BABACAN: İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN YÜKSELİŞİNİ TETİKLEYECEK

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan; düzenlemenin gayrimenkul ve inşaat sektörünün yükselişini tetikleyeceğine inandıklarını söyledi. Babacan, kararın ülke yararı açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

HAMİT DEMİR: KONUT SATIŞ RAKAMLARINI TETİKLEYECEK

Demir Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir; “Yeni düzenleme konut satış rakamlarını tetikleyecektir” diye konuştu.

ŞENOL ÜÇÜNCÜ: YABANCI YATIRIMCI TALEBİNDE ARTIŞ BEKLİYORUZ

Düzenlemeyi yabancı yatırımcıyı ülkeye çekmek için atılan önemli bir adım olarak değerlendirdiklerini belirten Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü; bundan sonraki dönemde yabancı yatırımcı talebinde gözle görünen bir artış beklediklerini söyledi.

ERGİN BAYRAM: DÜZENLEME YATIRIMCILAR İÇİN SON DERECE CAZİP

Yatırım yapmak için bekleyen yabancılar için düzenlemenin oldukça cazip olduğunu ifade eden Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram; “Ortadoğu ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere yabancıları ülkemize yoğun şekilde çekeceğimizi düşünüyorum” dedi.

ABDÜSSAMET BAHADIR: DÜZENLEME ÇOK YERİNDE BİR KARAR

Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdüssamet Bahadır; düzenlemenin çok yerinde bir karar olduğunu vurguladı. “Bundan sonra yabancıya konut satışında ciddi bir artış kazanacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

İHSAN ÇULHALIK: YABANCI YATIRIMCILARI DAHA ÇOK GÖRECEĞİZ

Düzenlemeyi çok önemli bir adım olarak değerlendirdiklerini belirten İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık; “Bundan sonra yabancı yatırımcıları ülkemizde daha çok göreceğiz diye düşünüyoruz.”

TAMER ÖZYURT: YABANCIYA KONUT SATIŞI İHRACAT DEMEK

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt; konut satışı ile aslında ihracat yapıldığını ifade etti ve ekledi: “Üstelik yabancının aldığı konut ülkede kalıyor, başka bir yere gitmiyor. Konuyu böyle değerlendirmek lazım” dedi.