EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Şehir hastaneleri için birçok ülke sıraya girdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık sektöründe dünya markası olmayı başaran “Şehir Hastaneleri” için birçok ülkenin sıraya girdiğini ifade etti.

Şehir hastaneleri projesinde çalışmalar hızla devam ediyor. Akşam Gazetesi'nden Yelda Gökdağ'ın haberine göre; birçok ülke, sağlık sektöründe dünya markası olmayı başaran “Şehir Hastaneleri” için sıraya girdi. Anahtar teslim şehir hastanesi projesi kapsamında Romanya’yla anlaşma yapıldı.

UKRAYNA VE KAZAKİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE TALEP

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 44 bin 500 yatak kapasiteli 39 hastanenin 6'sının hizmete açıldığını ifade etti.

Fahrettin Koca, Ukrayna ve Kazakistan’ın da kendi ülkelerinde şehir hastanesi kurulması konusunda Türkiye’den talepte bulunduklarını açıkladı. Diğer ülkelere bu hastanelerin nasıl kurulduğu ile ilgili bilgi sunmak üzere bakanlık bünyesinde bir çalışma grubu oluşturulduğunu ifade eden Koca; “Romanya Sağlık Bakanı’yla en son 5. Tıp Kurultayı’nda tekrar bu meseleyi görüştük. ‘Bir iki hafta içerisinde bu işi hızlandıralım’ dediler. Mali tarafların netleşmesinin ardından 1-2 ay içinde karşılıklı bir anlaşma imzalarız” şeklinde konuştu.

ANAHTAR TESLİMİ PROJE

Fahrettin Koca, Romanya’da yapılacak hastanenin devletler arası anlaşmayla kendilerine teslim edileceğini ifade etti. Hastanenin Romanya için bir devlet iştiraki olacağını belirten Koca; “Bu anlaşmanın yapılması ve hayata geçmesi çok uzun sürmez. Bunun dışında 3 bin yataklı bir hastane yapılması da gündemde. Fakat o daha sonra hayata geçebilecek bir proje” diye konuştu.

44 BİN 500 YATAK KAPASİTELİ 39 HASTANE

Türkiye’nin sağlıkta başlattığı en önemli dönüşüm olarak bilinen şehir hastanelerin yapımı sürüyor. Kamu-özel iş birliği (PPP) modeliyle inşa edilen projeler kapsamında 44 bin 500 yatak kapasiteli 39 hastane hayata geçirilecek.

Şehir hastanelerinde şu zamana kadar 6 tanesinin açılışı gerçekleştirildi. Toplam 10 milyar dolarlık yatırım bedeline sahip hastanelerde son teknoloji cihazlar kullanılacak.