Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Locamahal Veliefendi
3 Yıl Sonra Teslim
Locamahal Veliefendi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu 645.000 TL - 1.800.000 TL Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

Şehidin ev hayali gerçek olacak

15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleştirilen darbe girişiminde şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir'in Niğde'de yaptırmayı istediği ev hayali gerçekleştirilecek.

FETÖ tarafından 15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminde darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Ankara Özel Kuvvetler Komutalığında görevli Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in memleketine ev yaptırma hayali gerçeğe dönüşecek.

Şehit Astsubay Halisdemir'in, ailesinin yaşadığı Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde emekli olduktan sonra oturmak için yaptırmak istediği ev için belediye tarafından çalışmalara başlandı. Şehidin, bölgeyi en güzel gören arsalardan birini 2 yıl önce satın aldığı ve inşaata başlamak için hazırlık yaptığı belirtildi.

Bir hafta önce belediyeye müracaat etmişti

Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halisdemir'in şehit olmadan bir hafta önce evini yaptırmak için inşaat projesi ve dilekçesiyle belediyeye müracaat ettiğini söyledi.

Halisdemir'in şehit düştüğü hafta evin temelini atmaya gelmeyi planladığını anlatan Koçak, "Şehit Ömer kardeşimiz bir hafta önce geldiğinde bu arsasına ev yaptıracağını talep etti. Burada 100 metrekare üzerine ev yaptıracaktı ve 2 yıl sonra emekli olunca burada oturmayı planlıyordu, kasabamızı çok seviyordu. Evin dış yapımını belli bir ücrete vermişti, iç dekorasyonun kendisi yapmayı planlıyordu. Ben de 'Dekorasyonunu beraber yapalım' dedim ama nasip olmadı, bir hafta sonra şehit olup bir kahraman olarak geldi" dedi.

Son isteği yerine getirilecek

Koçak, Halisdemir ile 18 Temmuz Pazartesi günü buluşma kararı aldıklarını ve inşaat başlatılması için imzalarını atacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Büyük hayali burada bir ev sahibi olmaktı. Artık o kadar çalışmanın üzerine biraz dinlenmesi gerekiyordu herhalde. Allah rahmet eylesin. Hayali gerçekleşecek, ailesi ve biz bu konu üzerinde çalışıyoruz. Bütün işlemler eşinin üzerine yapılacak, onun hayali mutlaka gerçekleştirilecek. Çok beğendiği bir projenin olduğunu ve uygulamak istediğini söyledi. O projeyi de getirdi, beraber kararlaştırdık. Bizim de hoşumuza gitti yaptığı proje. Çok ince ayrıntılı düşünülmüş. Kişilik olarak da titiz bir insandı. Tek katlı bahçe evi tarzında ama güvenilir, sağlam bir ev, her şey kuralına göre olsun istiyordu"

Şehit Halisdemir'in memleketine çok düşkün olduğunu dile getiren Koçak, "Beldenin manzarası buradan daha iyi görülüyor ve arkada ağaçlandırma sahamız var. Evinin burada yapılmasını özellikle istedi. Eşi ve ailesi bu son isteğini yerine getirecek biz de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız" diye konuştu.