Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Seçimlerden sonra kentsel dönüşüme hız verilecek

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, seçimlerden sonra ekonominin toparlanmasıyla beraber kentsel dönüşümün de hızlanacağını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, kentsel dönüşümle ilgili açıklamalarda bulundu. Mücahit Demirtaş, seçimlerden sonra kentsel dönüşümün hız kazanacağını belirtti

Yeni Akit Gazetesi'nden Hacı Yakışıklı’nın haberine göre, Kentsel Dönüşüm’ün inşaat sektörünün kendi alanı içerisinde olan ayrı bir kavram olduğunu belirten Mücahit Demirtaş; “Bazı başlamış projelerde yatırımcılar tarafından tamamlanamama riski ortaya çıktı. Bununla ilgili şu an bir durağanlık devam ediyor. Konutta satış hızının düşmesi biraz da ticaretin daralmasıyla bir yavaşlama söz konusu” dedi.

Seçimden sonra ekonominin de toparlanacağı belirten Demirtaş; “Her seçim döneminde olduğu gibi insanlar seçimlerin sonucuna göre iş yaptığı için seçim endeksli oldu. Fakat seçimden sonra her şeyin rayına oturduğu, bununla beraber ekonominin de olumlu yönde ilerlediğini görüyoruz. Buna bağlı olarak seçimden sonra bütün sektörlerin yoluna gireceğini umuyoruz. Böylece kentsel dönüşüm tekrar hızlanacak” ifadelerini kullandı.

İMAR BARIŞI BAŞVURULARI YAVAŞLADI

Mücahit Demirtaş, bugüne kadar İmar Barışı’na 8.5 milyon civarında bir müracaatın yapıldığını açıkladı. Uygulamaya son başvuru tarihinin yıl sonuna kadar uzatıldığını hatırlatan Demirtaş, her gün bu sayının 50 bin, 80 bin, 100 bin olarak artarak devam ettiğini ifade etti.

Başvuru süresinin uzatılması nedeniyle bu dönemde müracaatların yavaşladığını belirten Mücahit Demirtaş; “Toplumumuzda biliyorsunuz süre sonunda ivmeler arttığı için yıl sonuna doğru hızlanarak devam edecek. Tahmini olarak 10 milyonun üzerinde yapı kayıt belgesi alma problemi olan ve bunu çözecek yapı olduğunu tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.