EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Satılık konutta İstanbul’un en uygun ilçeleri

İstanbul’un bazı ilçeleri satılık konutta uygun fiyatlarıyla öne çıkıyor. Peki yüksek konut fiyatlarıyla dikkat çeken İstanbul’un en uygun ilçeleri neresi? İşte cevabı…

İstanbul, satılık konutta en yüksek fiyatların olduğu şehirlerin başında geliyor. Ancak buna rağmen bazı ilçeler uygun konut fiyatlarıyla öne çıkıyor. Hürriyetemlak’ta yer alan habere göre 2018 yılında satılık konut metrekare fiyatlarının en uygun olduğu ilçe Esenyurt oldu. Esenyurt’u Arnavutköy, Beylikdüzü, Sancaktepe ve Silivri izliyor.

KONUT FİYATLARINI BÖLGEDE GELİŞTİRİLEN PROJELER ETKİLİYOR

Esenyurttaki konut fiyatları 100 metrekare için 140 bin TL ile 500 bin TL arasında değişiyor. Arnavutköy’de ise yine 100 metrekare için fiyatlar 160 bin TL ile 470 bin TL arasında değişiyor. İlçedeki konut fiyatlarını yapımı devam eden yeni havalimanı ve Kanal İstanbul projesi etkiliyor.

İstanbul’un yerleşim anlamında önemli bir konumunda yer alan Beylikdüzü’nde de uygun fiyatlı konutlar bulunuyor. 100 metrekare büyüklüğündeki konutların fiyatları 89 bin TL ile 290 bin TL arasında değişiyor.

SİLİVRİ VE SANCAKTEPE UYGUN FİYATLI KONUT LİSTESİNDE YER ALIYOR

Avrupa Yakası’nda şehir dışına doğru gidildikçe en uygun fiyatlı konut listesinde Silivri yer alıyor. İlçede 100 metrekarelik bir konut için fiyatlar 158 bin TL ile 550 bin TL arasında değişen fiyatlarla alıcısını buluyor. Anadolu Yakası’nda ise Sancaktepe satılık konut için uygun fiyatlı konutların bulunduğu ilçeler arasında yer alıyor. İlçe genelinde 100 metrekare için fiyatlar 147 bin TL ile 450 bin TL arasında değişiyor.