EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Saraçoğlu özgün yapısıyla yeniden yaşama kazandırılıyor

Emlak Konut GYO, ilk toplu konut projesi Saraçoğlu’nu yeniden yaşama kazandıracak. Geleneksel Türk ev konseptinin korunacağı proje, Ankara halkının hizmetine sunulacak.

Ankara Çankaya Kızılay bölgesinde konumlanan Saraçoğlu Mahallesi, 72 yıl sonra Emlak Konut GYO ile yeniden yaşama kazandırılacak. Türkiye’nin ilk konut projesi özelliği taşıyan Saraçoğlu projesinin özgün konsepti korunacak.

TÜRK EVİ KONSEPTİNDE HAYATA KAZANDIRILACAK

Özgün konsepti korunarak projelendirilip tekrardan hayata geçirilecek olan Emlak Konut Saraçoğlu, 120 bin metrekarelik alan üzerinde yer alıyor. Projede geleneksel Türk evi konseptinde tasarlanmış konutlar, yapıları bozulmadan yine Türk evi konseptinde inşa edilecek.

ASLINA UYGUN OLARAK YENİLENECEK

Aslına uygun olarak yıkılmadan yenilenecek olan Emlak Konut Saraçoğlu projesinde 435 konut ve 250’ye yakın tescilli ağaç bulunuyor. Tescilli ağaçlar korunarak hem gelecek nesillere aktarılacak hem de projede yer alanlara doğayla iç içe bir yaşam sunulmuş olacak.

YÜKSEKLİĞİ 3 KATI GEÇMEYECEK

Tek bir tuğlası ve yeşil alanına dokunulmayacak şekilde düzenlenecek olan Emlak Konut Saraçoğlu projesi 3 kattan yüksek olmayacak. Proje; içerisinde müze, alışveriş, turizm ve sosyal donatı alanları ile Ankara halkının kullanımına sunulacak.

TÜM YAPISIYLA KORUNARAK YENİLENECEK

Emlak Konut Saraçoğlu projesinin tanıtımı Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda söz alan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Saraçoğlu Mahallesi’ni kent yaşamına kazandırmak için geliştirilen projeye Maliye Bakanlığı’nın öncülüğünde başladıklarını ifade etti.

Söz konusu milli mirasın gelecek nesillere aktarılması için çalıştıklarını belirten Kurum, “Saraçoğlu Mahallesi, geçmişine uygun olarak ‘geleneksel Türk evi’ temasıyla tasarlandı. Tarihi dokusunu oluşturan tüm tescilli ağaçlar ve yapıları korumak şartıyla yenilenmek üzere bu projeyi hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Saraçoğlu projesi, gelir paylaşımı modeliyle ihaleye çıkacak. İhalenin ilk oturumu 19 Nisan’da yapılacak.