EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Sapphire'deki 47 rezidans İranlı bir iş adamına satıldı

Kiler GYO, Levent'te inşa ettiği Sapphire projesindeki 47 rezidansı İranlı iş adamı Mehrdad Safari'ye 90 milyon 594 bin dolar artı KDV bedeli ile sattı.

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Levent'te inşa ettiği Avrupa'nın en yüksek rezidans binası konumundaki Sapphire'de satışı devam eden rezidanslarına İran'dan alıcı buldu. Kiler GYO, KAP'a yaptığı açıklamada, 47 adet Sapphire rezidans dairesi 90 milyon 594 bin dolar artı KDV bedeli ile sattığını duyurdu.

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'dan KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Şirketimizin kamuya açıklanmış son finansal tablolarında stoklar ve diğer duran varlıklar hesabında 111.882.254 TL kayıtlı değeri ile taşınan 47 adet İstanbul Sapphire rezidans dairesinin 90.594.000 USD+KDV bedel ile Mehrdad Safari' ye toplu satışı gerçekleştirilmiştir"

Rezidansların yeni sahibi Mehrdad Safari

Kiler GYO'nun Sapphire'de sattığı 47 dairenin yeni sahibinin İranlı bir işadamı olan 45 yaşındaki Mehrdad Safari olduğu açıklandı. Açıklamaya göre, Safari'nin ülkesi İran'da gıda ve gayrimenkul sektöründe yatırımları bulunuyor. Kiler GYO Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, "Mehrdad Safari daha önce bizim Sapphire projesinden bir daire kiralamıştı. Daha sonra bu daireyi satın aldı. Çocukları İstanbul'da okuyor. Bizden aldığı dairelerin bir kısmında yakın akrabaları oturacak. Kalan dairelerin bir bölümünü de kiralar veya satar. Satış işlemi dün gerçekleşti" dedi.

Kiler, Mehrdad Safari'nin, Avrupa ve ABD'de de gayrimenkul yatırımları olduğunu söyledi. Kiler, satışını yaptıkları 47 daireden önemli bir bölümünde KDV oranın yüzde 1, bir kısmında ise yüzde 8 olduğunu söyledi.