EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Sahabiye’de önümüzdeki ay temel atılıyor

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde önümüzdeki ay temel atılıyor. Projenin ilk etabında 600 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.

Kayseri’de hayata geçirilen Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi, takvimine uygun olarak büyük bir hızla devam ediyor. İlk etaba ait çalışmaların son durumunu yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, belediye tarihinin en büyük projesi olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde toplam maliyetin 4 milyar TL olduğunu açıkladı.

Zemin çalışmalarının tamamlanmasının hemen ardından yalıtım ve temek atma işine başlayacaklarını belirten Çelik, “Nisan’da resmi temel atma töreni gerçekleşir” dedi. Çelik, hedeflerinin kısa süre içerisinde projeyi tamamlayarak hak sahiplerine dağıtmak olduğunu ifade etti.

1’İNCİ ETAPTA 600 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK

Yeni proje ile depreme dayanıksız, çürük binaların yerini modern ve sosyal donatılar alacak. Projenin ilk etabında 130 bin metrekare inşaat alanı bulunuyor. Bunun 40 bin metrekaresi zemin altı iki kat otoparktan oluşuyor. Kalan 90 bin metrekare ise işyeri ve konutlara ayrıldı.

Projede şu anda 65 kişinin çalıştığını belirten Çelik, “Ama iki ay sonra en az 600 kişiye istihdam sağlanmış olacak” diye konuştu.

2’NCİ ETAP GÖRÜŞMELERİ BAŞLIYOR

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nde ikinci etap uzlaşma görüşmelerine de başlayacaklarını açıklayan Mustafa Çelik, burada da hedeflerinin ilk etapta olduğu gibi çok kısa sürede uzlaşma sağlamak olduğunu açıkladı.

Projenin hızlı ilerleyebilmesi adına bir model geliştirdiklerini belirten Çelik, ilk etabın belediye kaynaklarıyla yapılacağını ifade etti. Daha sonra yavaş yavaş bu kaynakları geri alacak olduklarını ifade eden Çelik, “Proje kendi içinde finansmanını sağlayacak. Bu yaptığımız modelle projeyi en az iki sene öne almış olduk” dedi.