EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

RTÜK’ün İstanbul’daki yeni binasını TOKİ yapacak

RTÜK’ün İstanbul Beşiktaş’taki yeni binası TOKİ tarafından inşa edilecek. Yeni binanın ihalesi 24 Ocak 2019’da yapılacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul Beşiktaş’ta Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) için yeni bir bina inşa edecek. Habertürk'ten Mehmet Demirkaya’nın haberine göre; RTÜK İstanbul Temsilciliği’nin yer alacağı yeni binanın ihalesi 24 Ocak 2019’da yapılacak.

2 BİN METREKARE İNŞAAT ALANINA SAHİP OLACAK

RTÜK İstanbul Temsilciliği’ne ait arazide yer alan bina 2016’da yıkılmıştı. Gayrettepe (Dikilitaş) Mahallesi Yıldız Posta Caddesi'nin güney paralelindeki Vefabey Sokak üzerinde yer alan ve üzerine yeni binanın yapılacağı arsa toplam 511 metrekare büyüklükte.

İhalesi 24 Ocak 2019 tarihinde yapılacak olan yeni bina iki bodrum, yedi normal kattan meydana gelecek ve 500 günde tamamlanacak. Konvansiyonel kalıp sistemiyle inşa edilecek olan bina, yaklaşık 2 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak.

FONKSİYONLARIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

Yeni RTÜK binası iki merpen, iki asansör, toplantı salonu, üst kurul toplantı salonu, başkanın odası, uzman odaları, temsilci odası, radyo kayıt odası, arşiv, bilgi-işlem, idari birimler, yemekhane (çatı katında), bay-bayan mescitler, sekreterlik, çay ocağı ve otopark gibi ünitelerden meydana gelecek.