EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Riskli ve kaçak yapılarına yıkımı ile ilgili süreç başladı

Türkiye genelinde riskli ve kaçak yapıların yıkımına ilişkin sürecin başlatıldığını söyleyen Murat Kurum, yıkım işlemlerinin ise hemen yapıldığını ifade etti.

Türkiye genelinde riskli binaların ve kaçak binaların yıkımına ilişkin sürecin başlatıldığını açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, belediyelere gönderilen genelge ile bakanlığa gelen tespitlerin değerlendirildiğini belirtti. Murat Kurum, bunun sonucunda ise yıkım işleminin hemen yapıldığını ifade etti.

Kapadokya’daki peribacalarının etrafındaki kaçak yapıların yıkılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Kurum bölgenin tarihi ve doğal sit alanı olduğunu hatırlattı. Kurum, çalışmalar kapsamında Kapadokya’daki kaçak yapılara ilişkin ilk aşamada 15 binanın tespitinin yapıldığını ve 11 binanın valilik eliyle yıkımının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Murat Kurum, riskli ve kaçak yapılarla ilgili sürece devam ettiklerini vurguladı. Tarihi ve kültürü kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceklerini belirten Bakan Kurum, bu yapılarla alakalı kararlı duruşun gelecek dönemde de devam edeceğinin altını çizdi.