Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Riskli ve kaçak yapılarına yıkımı ile ilgili süreç başladı

Türkiye genelinde riskli ve kaçak yapıların yıkımına ilişkin sürecin başlatıldığını söyleyen Murat Kurum, yıkım işlemlerinin ise hemen yapıldığını ifade etti.

Türkiye genelinde riskli binaların ve kaçak binaların yıkımına ilişkin sürecin başlatıldığını açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, belediyelere gönderilen genelge ile bakanlığa gelen tespitlerin değerlendirildiğini belirtti. Murat Kurum, bunun sonucunda ise yıkım işleminin hemen yapıldığını ifade etti.

Kapadokya’daki peribacalarının etrafındaki kaçak yapıların yıkılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Kurum bölgenin tarihi ve doğal sit alanı olduğunu hatırlattı. Kurum, çalışmalar kapsamında Kapadokya’daki kaçak yapılara ilişkin ilk aşamada 15 binanın tespitinin yapıldığını ve 11 binanın valilik eliyle yıkımının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Murat Kurum, riskli ve kaçak yapılarla ilgili sürece devam ettiklerini vurguladı. Tarihi ve kültürü kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceklerini belirten Bakan Kurum, bu yapılarla alakalı kararlı duruşun gelecek dönemde de devam edeceğinin altını çizdi.