EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Real Merter, konutu ticari yaşamla bütünleştirecek

Ticaret hayat ile konut yerleşimini tek çatı altında toplaması hedeflenen Real Merter projesi Tago Architects tarafından tasarlandı.

İstanbul Avrupa yakasının tekstil merkezi haline gelen Merter'de hayata geçirilen Real Merter, Mimar Gökhan Aktan Altuğ liderliğindeki Tago Architects tarafından tasarlandı. İçinde bulunduğu bağlama sırtını dönmeden konut ve ticari alanları birleştiren bir mimariyle yükselen proje üç bloktan oluşuyor.

İnşaat çalışmaları devam eden Real Merter, lokasyonu ve kot farkına rağmen oluşturulan kurgusuyla ön plana çıkıyor. Küçük meydanlarla ve yarı açık dolaşım alanlarıyla bezenen projede mahremiyet ve sakinlik sorunu da dikkatlice ele alınıyor. Bu bağlamda konut sakinlerinin ihtiyacı olan yeşil örtü ve sosyal alanlar da ticari yapıların çatısında konumlandırılarak ticaret ve konut alanları birbirinden ayrılıyor.

89 bin 500 metrekarelik toplam inşaat alanına sahip projede cadde ticareti, mimari tasarımın bir parçası haline getirilerek, kentle bütünleşen ve yaşayan bir zemin kurgusu oluşturuluyor. Konut bloklarının arsa ve yol ilişkisinden doğan formların yumuşatılmasıyla tasarlandığı projede, üçgen prizma form sayesinde konut cephelerinin doğrudan birbirlerine bakmaları engelleniyor ve her birim için manzaraya karşı ferah bir görüş alanı oluşturuluyor.