EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Radyo-TV kuleleri ile sayısal yayıncılık kalitesi artacak

Çamlıca’da yapılan kule gibi 20 kule daha yapılması planlanıyor. İlk başta Adalar ve Büyükçekmece’de yapılacak kuleler ile sayısal yayıncılık kalitesi artacak

İstanbul’da sayısal yayıncılığın kalitesi yükseltiliyor. Çamlıca Kulesi gibi 20 tane daha sayısal yayıncılığın kalitesini artırmak için gerekli olan kule dikilecek. Çamlıca’da inşa edilen kulenin çalışmaları sona ermek üzere. Farklı illerde de yapılacak olan kuleler sayesinde Türkiye genelinde daha kaliteli ses ve görüntü sağlanacak. Hem de daha ekonomik koşullarla program iletme olasılığı sunulacak sayısal yayıncılık için yurt genelinde 20 adet daha TV Radyo kulesi dikilmesine karar verildi.

İstanbul’da da Çamlıca Kulesi’nin yanı sıra 2 yeni kule daha yapılacak. Bu kulelerden biri Adalar’da inşa edilirken diğeri de Büyükçekmece ilçesinde inşa edilecek. Üçlü verici merkezi tüm İstanbul'u sayısal yayıncılık için kapsayacak ve kalitenin yükselmesini sağlayacak. Sayısal yayıncılığın kalitesini artırması hedeflenen kulelerden 20 tane de Ankara’ya dikilecek.

İstanbul ve Ankara dışında bir büyük şehir Çanakkale’de de Çanakkale Kulesi yapılıyor. Çanakkale’deki kule için ise altyapılar tamamen biterken, uydu fırlatma rampası gibi bir mimariye sahip olan kulenin 2020 başında kullanımına gireceği tahmin ediliyor.
İstanbul’daki Çamlıca Radyo TV Kulesi inşaatının 2018 sonunda tamamlanması planlanıyor. Çamlıca kulesinin kaba inşaatı ise sona erdi. Kulenin işletmesini Kule A.Ş tarafından yürütülecek.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) kararı ile sayısal yayıncılığa geçiş yapılacak. Kule A.Ş. buna göre Çamlıca Kulesi'nde tüm teknik ekipmanları bir araya getirdi. Çamlıca Radyo TV Kulesi için Almanya'dan anten verici, soğutucu, dağıtıcı gibi komple bir sistem Türkiye’ye getirildi. Bu sistem sayısal yayına imkan vereceği gibi istenildiği zaman kullanıma sokulabilecek.