EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Projelerin birbirinden farkını ortaya koyabilecek bir sistem geliştirilmeli"

Moment Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Uyar, inşaat sektöründeki ihtiyaçları karşılamak adına neler yapılabileceğini anlattı.

İnşaat sektöründe projeleri daha da değerli kılacak ve değerli projeleri diğerlerinden ayırt edecek bir sistem olmadığını dile getiren Moment Yapı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Uyar şunları söyledi: “Genelde yatırımcılar kendi bilgileri veya proje sahibinin aktardıkları bilgilerle yetiniyorlar, projeleri sadece fiyatıyla kıyaslayıp, ona göre karar veriyorlar. Yani biraz bilgi, biraz güven üzerine kurulu bir sistem. Aslında projelerin değerini korumak, ileriye dönük kullanım sürelerini, yangına dayanıklılığını, kullanılan malzeme kalitesini, cephe sistemlerini, ısı, ses ve su izolasyonunu, mekanik ve elektrik sistemlerini statik dayanımını vs. değerlendiren uluslararası bağımsız bir değerlendirme kuruluşu ile puanlama yapılarak, sınıfı, kalitesi belirlenmeli; nasıl otellerde 3,4,5,7 yıldız gibi kategoriler varsa her projenin puanlaması yapılarak kalite belgesine sahip olması gerekmektedir. Bu sistem uygulanabilirse işte o zaman projelerde kalite daha da yükselir. Bu da fiyat kalite endeksini belirleyerek, yatırımcıların doğru karar vermelerini sağlayacaktır.”

Moment Yapı A.Ş. olarak 27 yıldır inşaat sektöründe olduklarının vurgusunu yapan Turgut Uyar “Yaptığımız her işte kalite standardımızı hep yüksek tutmayı amaç edindik. Alışılagelmişin dışında farklı konsept ve kalite standartları çok yüksek olan Moment Beştepe Ofis Projemize, bugüne kadar kazandığımız tüm deneyim ve tecrübelerimizi aktardık. Moment Beştepe Ofis Projemizin Ankara’ya değer katacağı ve yatırımcıların tüm beklentilerini en yüksek seviyede karşılayacağından eminiz” dedi.

Moment Beştepe Ofis’in en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlandığını kaydeden Uyar “Moment Beştepe, titizlikle çalışılmasının yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin hemen karşısında, AOÇ ve şehir manzarasına tamamen hâkim konumuyla diğer projelerden farklı olarak emsali olmayan bir arsa üzerinde yapılıyor. Lokasyonunda son parsel olması, başka emsal bir proje olmaması, sınırlı sayıdaki ofislerin sürekli değer kazanmasına neden olacaktır” diye konuştu.