EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Piyalepaşa İstanbul'da iki bloğun daha satışına başlandı

Piyalepaşa Gayrimenkul imzasıyla Beyoğlu'nda inşa edilen Piyalepaşa İstanbul projesinin 2'nci etabının satışlarına başlandı.

Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul'un 2'nci etabı 29 Mart Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısının ardından satışa çıktı. Projenin J ve K bloklarının bulunduğu 2. etap, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat ve Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel'in ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

"Bu fırsat bir daha ele geçmez"

Toplantıda konuşan Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, referandum sonrası konut fiyatlarının artacağını belirterek "Alıcı lehine böyle bir piyasa ben daha önce yaşamadım. Sadece burası için değil tüm Türkiye için gayrimenkul almanın bundan daha iyi bir zamanı olamaz. Fiyatlar düştü, faizler çok iyi. Bu fırsat bir daha geçmez ele diye düşünüyorum" dedi.

Piyalepaşa İstanbul'da mülkiyet sorunlarının da hallolduğunun altını çizen Polat, "100'e yakın gecekondu kaldı onlarında gönüllerini incitmeden, bu yıl sonuna kadar 300-400 binanın yıkımı gerçekleşti. Sadece gecekondularla anlaşmak yetmiyor çünkü anlaşıyorsunuz binanın sahibiyle o gidiyor fakat içeride bir de kiracılar var. Kaan ve ekibi büyük çaba sarf ediyor. Burası 3 etaptan oluşuyor. İlk etapta biz 400 konutu satışa çıkarmıştı o 400 konuttan 250 konutun satışını bitirince bir toplantı yapalım dedik 250'si satıldı. Şimdi tekrar 2'nci etap konutları satışa çıkartıyoruz. Yani toplamda 960 konutun geriye kalanını satışa çıkarıyoruz" diye konuştu.

2017 yılı içinde 200 konut ve ofis satılacak

Satış ofisine gelen tüm yatırımcılara farklı ödeme planları sunduklarını söyleyen Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, "Piyalepaşa İstanbul her şeyi bir arada bulabileceğiniz bir proje. Otel ve ofislerin tanıtımı da önümüzdeki dönemde yapılacak. 4x4'lük bir proje gerçekleştiriyoruz sizde görüyorsunuz. 2'nci etapta 205 konutu satışa çıkardık. Elimizdeki konut sayımız alternatif olarak azalmıştı o yüzden 205 konutu satışa çıkardık. Bu yıl da 200 civarında konut ve ofis satışı yapmayı hedefliyoruz. İnşaat'ta yüzde 20 seviyesine geldik. İlk blokların teslimlerini 2018 yılında, 2'nci etap teslimlerini 2019 yılında, ticari etap teslimlerini ise 2020 yılında yapacağız" dedi.

Projenin satışa çıktığı tarihten itibaren yüzde 35 kazanç sağladığının altını çizen Yücel, yeni etapta özellikle geniş ve büyük ailelere yönelik 3+1 ve 4+1 dairelerin çoğunlukta olduğunu ve yine yatırımcılarına yüksek prim avantajı sağlayacağını sözlerine ekledi.

Yeni etaba özel kampanya

Yeni etap özelinde uygulanan kampanyada ister yüzde 35 peşin, 60 ay 0 faiz; ister yüzde 35 peşin 120 ay 0.45 faiz seçeneğiyle daire sahibi olmak mümkün. Ödeme konusunda kişiye özel çok sayıda ayrıcalığın da sunulduğu Piyalepaşa İstanbul’da konutların metrekare birim fiyatı 10 bin 500 TL’den, rezidansların ise 13 bin TL’den başlıyor. Projeden konut sahibi olmak isteyenler, kişiye özel yüzlerce ödeme seçeneği ile ödeme planını şekillendirebiliyor.