EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Perakendeciler kiralarda TL’ye geçişten memnun

Perakendeciler kiralarda dövizden TL’ye geçişten memnun. Penti’nin patronu Sami Kariyo; “TL’ye geçiş çok doğru bir hamle oldu” ifadelerini kullandı.

Penti’nin patronu Sami Kariyo ve Penti’nin CEO’su Mert Karaibrahimoğlu, dövizle kiralamalar konusunda alınan kararlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Gazetesi’nden Elif Ergu’nun haberine göre; ocak ayına kadar sözleşmelerin yenileneceğini, tarafların masaya oturacağını söyleyen Penti’nin patronu Sami Kariyo, “Bizim de dövizle kontratımız çok. Bin 200 kontratı gözden geçireceğiz. TL’ye geçiş çok doğru bir hamle oldu. Herkes bakanlıktan mekanizma bekledi. Ocak ayına kadar masaya oturanlar aralarında anlaşacak. Mevcut kurdan sözleşme yenilenmesi kabul edilebilecek bir durum değil” diye konuştu.

SAMİ KARİYO: SÖZLEŞME YAPILAN TARİHTEKİ KUR DA ESAS ALINABİLİR

AVM yönetimleri, mağaza sahipleri ve kiracıların sözleşme yapılmış olan tarihteki kuru esas alabileceğini de belirten Sami Kariyo, “Perakendecilerin çoğu sözleşme tarihindeki kurdan anlaşma sağlamış durumdaydı. Sabitlenen kur üzerine enflasyon oranının eklenmesi de kiraları belirlemede bir yöntem olabilir” ifadelerini kullandı.

MERT KARAİBRAHİMOĞLU: MAĞAZALARIN YÜZDE 70’İ AVM’LERDE

Mağazalarının yüzde 70’inin AVM’lerde olduğunu hatırlatan Penti CEO’su Mert Karaibrahimoğlu, ürünlerinin yüzde 30’unda yıl sonuna kadar yüzde 10 indirim yapacaklarını söyledi.