EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Park Mavera Gayrimenkul Sertifikaları 42.46 TL’den işlem gördü

TOKİ ve Makro İnşaat işbirliğiyle yükselen Park Mavera 3 projesine ait gayrimenkul sertifikaları borsada işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul’daki gayrimenkul sertifika satışları gün içinde 42.10’a geriledikten sonra, kapanış sürecinde 42,46 TL seviyesine yükseldi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Vakıf Yatırım Genel Müdürü Kemal Şahin, ilk gün için olumlu bir sonuç olduğunu ifade ederek, “İlk gün kâğıdın prim yapmasını düşünenler, bekledikleri primi göremeyince kâğıtlarını satmış olabilirler. Bu doğal bir süreç. Projenin gayrimenkul sertfikası dışında da satılan konutlar ve bölge hakkında bilgiler geldikçe talebin artacağını tahmin ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

3.3 milyon adet sertifika satıldı

29-31 Mart tarihlerinde gerçekleşen talep toplama dönemi hakkında da bilgi veren Şahin "Toplam 143 milyon 242 bin 425 TL değerindeki her biri 42.50 TL olan 3 milyon 370 bin 410 adet Gayrimenkul Sertifikası satışı gerçekleştirildi. 1 milyon 775 bin 842 adet sertifikanın satışı bireysel yatırımcılara yapılırken 1 milyon 594 bin 568 adet sertifikanın kurumsal yatırımcılara satışı gerçekleştirildi" dedi.