Altın Orman
2 Yıl Sonra Teslim
Altın Orman İzmir / Bornova Proje Detayı
Yedi Mavi
8 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
6 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Pana Yapı’dan Selimoğlu İnşaat hakkında suç duyurusu

Pana Yapı Fikirtepe kentsel dönüşüm çalışmalarındaki üstlenici firma Selimoğlu İnşaat hakkında ‘nitelik dolandırıcılık’ iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarının en önemli merkezi haline gelen Kadıköy Fikirtepe’de sular bir türlü durulmuyor. İstanbul Anadolu Yakasında yer alan Kadıköy ilçesine bağlı Fikirtepe Mahallesinde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarına katılan Pana Yapı yaşadığı mali sıkıntılar nedeniyle sayıları bine ulaşan vatandaşı mağdur etti.

Pana Yapı yaşadığı mali sıkıntılar nedeniyle iki şantiyesindeki inşaatı durdurmak zorunda kaldı. Firmadan herhangi bir kira yardımı almayan vatandaşlar da bu süreçte mağdur edildi. Vatandaşların yeni konut hayali belirsiz bir süreliğine hayal oldu.

Televizyon, dizi ve sinema sektöründe başarılı işlere imza attıktan sonra inşaat sektörüne giren Pana Yapı kentsel dönüşüm kapsamında kat karşılığında inşaat çalışmalarını sürdürüyordu. Ancak meydana gelen mali sıkıntılar nedeniyle inşaatlar durunca halk da hakkını adalet yoluyla aramaya çalıştı. Bu süreçte mağdur edilen vatandaşlar savcılığa firmanın sorumluluğunu yerine getirmediğini belirterek suç duyurusunda bulundu.

Vatandaşların savcılığa yaptığı suç duyurusundan sonra bir haber de Pana Yapı’dan geldi. Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Raci Şaşmaz inşaatı üstlenen Selimoğlu İnşaat firmasının eski üst düzey yöneticileri halkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ iddiasıyla emniyete ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Pana Yapı tarafından Selimoğlu İnşaat hakkında yapılan suç duyurusunda “şirketlerin içini boşaltarak kendilerine ve yakınlarına fahiş maddi kazanımlar sağlamışlardır” şeklindeki ifadeye yer verildi.

Şirket içinde yapılan denetimler sonucunda ortaya vahim bir durumun çıktığını belirten Pana Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Şaşmaz, alınan sonuçtan sonra şirketin eski üst düzey yöneticileri K.U, Y.U ve N.T başta olmak üzere ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçunu işlemiş olduğunu düşünerek emniyete ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Şaşmaz, yapılan denetimler sonucunda Pana Yapı’nın ve şirkete güvenen vatandaşların dolandırıldığını, güvenin kötüye kullanıldığını ve bu durumların ilgili makamlarla paylaştıklarını ve şüpheli şahısların Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde halen daha rant peşinde olduğunu gösteren bulgular saptadıklarını da ifade etti.