EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Pana Yapı, Zonguldak'ta konumlandırdığı öğrenci yurdunu 28 Şubat'ta teslim edecek

Pana Yapı'nın Zonguldak'ta 35 milyon lira yatırımla hayata geçirdiği öğrenci yurdu 28 Şubat Salı günü hizmete açılıyor. Projede inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Pana Yapı Zonguldak’ta öğrenim gören öğrencilerin yararlanması için Kozlu ilçesinde 920 kişi kapasiteli öğrenci yurdu yapıyor. Bülent Ecevit Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerinin büyük oranda faydalanacağı yurt, çağın gerektirdiği her türlü donanım ve konfor sahip olacak. Öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek oluşturulan proje 35 milyon liraya mal olacak. 28 Şubat 2017’de anahtarı teslim edilecek projenin çalışmaları gece gündüz demeden devam ediyor.

"Gelişmiş ülkelerin standartlarını yakalamamız şart"

Son dönemde ihmallerden dolayı yurtlarda yaşanan facialardan oldukça dertli olan Pana Yapı İnşaat Grup Başkanı Mahir Şaşmaz, şöyle konuştu:

“O haberleri, gördükçe kahroluyoruz. Ama onlara yurt denemez apartmandan bozma hiçbir standarda uymayan, kalitesiz ve güvensiz yapılar. Yaşanan bu tür facialarda sorumsuzluk ve denetimsizlik iç içe. Denetleyenlerin de onu yapanların da aynı miktarda suçu var. Toplu yaşam yerlerinde güvenlik tedbirlerinin en üst seviyede olması lazım. Hastaneler, okullar, yurtlar... Yangın yönetmeliğine eksiksiz uygun olması gerekir. Geleceğimizin teminat olan gençler için yapacağımız okullarda, yurtlarda gelişmiş ülkelerin standartlarını yakalamamız şart."

Toplam 920 öğrenciye hizmet verecek

19 bin 172 metrekare arsa üzerine kurulan yurt binası 5 bin 162 metrekare oturum alanına sahip olacak. 3 bloktan oluşan yurtta; A blokta 109 oda 393 yatak, B blokta 66 oda 237 yatak ve C blokta ise 78 oda 296 yatak olmak üzere toplam da 926 yatak kapasitesi bulunacak.