EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

OYAK’tan 20 milyar TL’lik konut projesi

Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü kuran OYAK, büyük arsalar aldı. Daha önce sadece üyelerine konut projesi yapan OYAK, toplam 20 milyar TL’lik projelere start verdi.

Sadece üyelerinin talebi üzerine küçük konut projeleri inşa eden OYAK, yönetimdeki değişikliklerden sonra inşaat sektöründen sağlanan yüksek kazançlara daha fazla kayıtsız kalamadı ve kadro kurarak sektöre girdi.

6 AYRI BÖLGEDE 6 AYRI BÜYÜK PROJE

Dünya Gazetesi’nde İbrahim Ekinci’nin haberine göre OYAK 675 milyon TL’ye Ankara, İzmir ve Yalova gibi farklı bölgelerde Emlak Konut’tan arsa aldı. Büyüklüğü toplam 4 milyon metrekare olan arsaları satın alan OYAK, bunlara 1990’lı yıllarda edindiği büyük arsaları da ekledi. Ardından kurum 6 ayrı bölgede 6 büyük gayrimenkul projesi başlattı.

Şu anda ellerindeki projelerin değerinin 20 milyar TL’yi bulduğunu belirten Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü’nün başında bulunan Ali Seydi Karaoğlu, “Son 15 yılda gayrimenkul yatırımlarında büyük gelişme olurken OYAK sektöre pek ilgi göstermedi. Şimdi bu politikasını değiştirdi. Gayrimenkule de büyük projelerle giriyoruz. Elimizde büyük arsalar var. Onları değerlendireceğiz” diye konuştu.

EN BÜYÜK PROJELER İSTANBUL VE ANKARA’YA

Karaoğlu, ellerindeki en büyük iki projeden birinin İstanbul diğerinin de Ankara’ya yapılacağını ifade etti. İstanbul’daki proje 3, Ankara’daki proje ise 2 milyon metrekare alan üzerinde yükselecek.

Satış değeri 12 milyar lira olan İstanbul’daki proje Başakşehir bölgesinde olacak. Ankara’daki bölge ise Balıkuyumcu olarak belirlendi. 2 milyon metrekare alanda gelir paylaşımı modeli ile yapılacak.

Üçüncü büyük proje ise Yalova’da hayata geçirilecek. Bu proje için 1.5 milyon metrekare yer alan OYAK bu bölgede sanayi lojistiği alanında yatırım yapacak.

İzmir-Urla’da ise 368 dönüm yer alındı. Bu bölgede de konut projesi geliştirilecek.

Kurum, İstanbul Maltepe’de 65 bin metrekare satılabilir alan üretecek proje üzerinde çalışıyor. Ayazağa’da ise 50 bin metrekare satılabilir alan üretecek proje üzerinde çalışılıyor. Söz konusu alanların imarları da OYAK tarafından alındı.

OYAK’ın 2017’de başlayan projeleri şöyle:

Oyakkent–Başakşehir (4.5 milyon m2 inşaat alanı/18 bin bağımsız birim)

Ankara–Balıkuyumcu (1.9 milyon m2/rezidans, ticari birimler)

Yalova (1.5 milyon m2 Lojistik/Ar-Ge)

Dragos (İstanbul/ 151 bin m2/Konut–ofis–ticari birimler)

İzmir–Urla (368 dönüm/ Konut)

Göksupark–Ankara (310 bin m2 inşaat alanı/ konut)