EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Ömerli Park Evleri, Iglo Architects imzasıyla yükseliyor

Doğa tutkunlarına yönelik Riva’da hayata geçirilen Ömerli Park Evleri, Iglo Architects imzası taşıyor.

Yeşilin ve mavinin bir arada olduğu değerli bir lokasyonda yer alan Ömerli Park Evleri’nde konut sakinleri Riva Deresi ile buluşuyor.

Sadece Riva Deresi cephesindeki konutlar değil, hayata geçirilen tüm yapılarını su öğesinin yanında taşıyan Iglo Architects, çocuklu konut sakinleri su öğesini deneyimlerken yaşanabilecek kazaların önüne geçmek adına, bu biyolojik göletlerin derinliğini 15 ile 40 cm arasında tutmuştur.

Bunun yanı sıra projede sauna, hamam, kafe, kapalı ve açık havuzlar, spor salonlarının içinde bulunduğu çok sayıda sosyal donatıya yer verilmiştir. Proje kapsamında hem çocuklar hem de yetişkinler için park alanları ve gezinti yollarına öncelik verilmiştir.

Her eve ait ikişer otopark alanı bulunuyor

Projenin genel kurgusunda etkili olan ferahlık hissi, araç yolları ve parkların yerleşimiyle de devam ettirilmiş. Yapıların araç park yerleriyle arazilerinden parça kaybetmemeleri için ve geniş yollar elde edebilmek adına, her eve ait yol kenarlarında ikişer otopark konumlandırılmış.

Yapıların çevre ölçeğine uyumlu ve mütevazı olması amacıyla da çatıların komşu parsellere bakan yüzeylerine teraslar konmuş ve 2 kat yükseklik algısı verilmiştir.