Altın Orman
2 Yıl Sonra Teslim
Altın Orman İzmir / Bornova Proje Detayı
Yedi Mavi
8 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
6 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Olası bir deprem Ankara'yı vurabilir

Deprem bilimcilerin 'güvenli bölge' diye bahsettileri Ankara'nın bu imajı yıkılıyor. Türkiye'nin yenilenen deprem haritasında Ankara, 'riskli bölge' olarak görülüyor.

Türkiye'de bugüne kadar 5 deprem haritası çıkarıldı. İlk dört haritada deprem açısından risk teşkil etmeyen Ankara, son haritada riskli bölgeler arasında yer aldı. Ankra'nın deprem haritasını değerlendiren Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, Ankara'nın İstanbul'dan hatta Türkiye'nin birçok bölgesinden daha fazla risk ve tehlike altında olduğunu söyledi.

"Ankara fay hatlarıyla sarılı"

Pampal, "Ankara, kuzeyde Kuzey Anadolu fay sistemi, doğuda Kırıkkale-Erbaa ve Akpınar fay zonu, güneydoğuda Tuz Gölü, batı-güneybatıda İnönü-Eskişehir fay zonlarından etkilenebilir. Ankara'nın dört tarafı yıkıcı, yani 7'den büyük deprem yaratma riski olan aktif faylarla sarılmış durumda" dedi.

Prof. Dr. Pampal, Ankara yapı stokunun ciddi bir şekilde değerlendirilip, kentsel yenileme çalışmaları çerçevesinde gündeme alınması gerektiğini söyledi. Kayalık zeminlerde geliştirilen yapıların daha sağlam olacağına vurgu yapan Pampal, "Şu semt kötüdür, bu semt iyidir diyemezsiniz. Yapılar iyi yapılmamışsa, kayalar sizi kurtarmaz" dedi.