EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Ocak ayında 'doğalgaz kullanım rekoru' kırdık!

Türkiye'deki doğalgaz aboneleri geçtiğimiz ocak ayında bir rekora imza attı. 2016 Ocak ayı en çok doğalgaz kullanılan ve ithal edilen ay oldu.

Türkiye'deki doğalgaz aboneleri, 2016 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre doğalgaz kullanımını yüzde 5,7 arttırdı. Türkiye genelinde Ocak ayında doğalgaz kullanım oranı 5,8 milyar metreküpü buldu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) verilerinden derlenen bilgilere göre bu dönem 'Türkiye'de en çok doğalgaz tüketilen ve ithal edilen ay' olarak kayıtlara geçti.

Rusya'nın doğalgaz ithalatında gerileme yaşandı

2016 Ocak ayı içerisinde en çok doğalgazı ise Rusya'dan ithal ettik. Söz konusu dönemde Rusya'dan ithal edilen doğalgazın miktarı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,58 arttı. 2015 Ocak ayında yüzde 53,81 olan Rusya'nın toplam doğalgaz ithalatındaki payı bu yılın ocak ayında yüzde 51,65'e geriledi.

Doğalgaz ithalatında Rusya'yı 852 milyon metreküple İran ve 594 milyon metreküple Azerbaycan takip etti. Boru hatlarıyla yapılan doğalgaz ithalatı toplam 4 milyar 232 milyon metreküp olarak gerçekleşti.