EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Nurtepe'de kentsel dönüşüme start verildi

İstanbul Kağıthane'nin Nurtepe Mahallesi'nde bulunan bin 535 metrekarelik alanın kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yenilenmesine karar verildi.

İstanbul'un kentsel dönüşümle yenilenen bölgeleri arasına Kağıthane'nin Nurtepe Mahallesi de dahil oldu. Nurtepe'de depreme dayanıklı olmadığı tespit edilen konutların ada bazlı dönüşüm çalışmaları başladı. Temelleri bugün atılan kentsel dönüşüm projelerinin temel atma törenine Kağıthane İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, belediye başkan yardımcıları, inşaat firması yetkilileri ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Projede kreş de yer alacak

Tamamlandığında çocuklar için oyun alanları ve otopark sorununun yaşanmaması için otopark alanlarının bulunacağı proje hakkında bilgi veren Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, 'Ada Bazlı Kentsel Dönüşüm'ün Kağıthane'de yaygınlaşacağını vurgulayarak, "Mahallelerimizin her birinde ada ölçekli kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. 100'ü geçen projemiz oluştu. Her projemiz 70 ve 200 arası bağımsız yeri kapsıyor. Burada da 97 bağımsız bölümü kapsayan bir proje oluşturduk. Bu proje ile birlikte bağımsız bölüm sayısından daha fazla otopark üretiyoruz. Arazinin yüzde 60'ını çocuk parkı yapıyoruz ve projenin içinde sosyal tesisler var. Havuz, spor salonu var. Bu projenin içinde çocukların bırakılabileceği kreş olacak. Bu projelerle Kağıthane'de yüzlerce yeni yeraltı otoparkı, yüzlerce çocuk parkı, havuz ve spor salonuna kavuşmuş olacağız. Kağıthane'nin yenilenmesinde ve dönüşümünde önemli çalışmalardan birini daha gerçekleştirmiş olacağız" dedi.