Nef Ormantepe
2 Yıl Sonra Teslim
Nef Ormantepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
1 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

Nivo İstanbul'da yüzde 18'e varan indirim fırsatı

Cathay Group ve Neba A.Ş. imzasıyla İstanbul'un en hızlı değerlenen bölgelerinden Basın Ekspres'te hayata geçirilen Nivo İstanbul 5 ayda yüzde 12 oranında prim yaptı.

Cathay Group ve Neba A.Ş.'nin İstanbul'un yeni Levent aksı olarak değerlendirilen Basın Ekspres Yolu üzerinde konumlandırdığı yeni projesi Nivo İstanbul'un relansmanı 14 Ekim Cuma günü gerçekleştirildi. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında daha önce iki fabrikanın yer aldığı 42 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa edilen Nivo İstanbul'da konut ve home officelerin yanı sıra bir otel bloğu, ofisler ve ticari birimler de bulunuyor.

Relansman dönemine özel yüzde 18'e varan oranlarda indirim fırsatı sunulan Nivo İstanbul projesinde dairelerin metrekare birim fiyatları ortalama 6 bin 500 TL seviyesinde tutuluyor. Daire fiyatlarının 315 bin TL ile 1 milyon 200 bin TL arasında değiştiği projeden vadeyle daire sahibi olmak isteyenlere yüzde 20 peşinatla 24 ay vade farksız taksit imkanı da sunuluyor. Akbank, İş Bankası, Kuveyt Türk ve Albaraka Türk bankalarıyla anlaşması bulunan projeden banka kredisiyle de daire satın alınabiliyor.

Ulaşım sorununu ortadan kaldıracak

Toplam inşaat alanı 200 bin metrekareyi bulan Nivo İstanbul projesi 6 blokta bin 418 bağımsız üniteden oluşuyor. 1+1'den 4+1'e kadar değişen tiplerde dairelerin yer aldığı proje lokasyonuyla dikkat çekiyor. Proje, Basın Ekspres Yolu ve Güneşli E-5, TEM ve sahil yolunu birbirine bağlayan bir kavşak noktasında konumlanıyor ve Kuzey Marmara Otoyolu'na da kolayca bağlanma imkanı sunuyor. Teslim tarihiyle aynı yıl açılacak Fatih Metro İstasyonu'nun hemen yanı başında yer alan Nivo İstanbul; şehrin birçok çekim noktasının ve çok çeşitli ulaşım imkânlarının kesişim noktasında yer alıyor. Proje, kongre merkezleri ve fuar alanlarının yanı sıra Starcity, Mall Of İstanbul, Metroport gibi alışveriş merkezlerine, bölgedeki pek çok beş yıldızlı otele, Atatürk Havalimanı ve yapım çalışmaları devam eden 3’üncü Havalimanı'na çok yakın olması gibi avantajlara sahip.

Bölgenin değeri artmaya devam edecek

Projenin relansman toplantısında konuşan Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, "Nivo İstanbul 25 yıllık tecrübemizin olduğu kadar ülkemizin yarınlarına, istikrarına duyduğumuz güvenin bir ürünüdür. Kentsel dönüşümün merkezi haline gelen Basın Ekspres’te her metrekarenin değeri her geçen gün artıyor. Hem semt sakinlerine hem de mülk sahiplerine yepyeni ve konforlu bir yaşam sunacak, yatırımcılarımıza da aldıkları kararın doğruluğunu kanıtlayacağız" dedi.

Yabancılara satış yüzde 10 seviyesinde

Projenin Arap ve Körfez yatırımcılarının yanı sıra Batı Avrupa'dan yatırımcıların ilgisini de çektiğini söyleyen Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, "Toplam yatırım bütçesi arsa dahil 200 milyon dolar olan projemiz, lansmanımızdan bu yana yani yaklaşık 5 ay gibi kısa bir sürede yüzde 12 oranında prim yaptı. 18-20 aylık sürede yüzde 38 oranında prim yapacağına inandığımız Nivo İstanbul, Basın Ekspres aksındaki en önemli kavşağın tam üzerinde bulunuyor. 2016 yılı için, yurt çapında yaşanan olumsuzluklar sebebiyle, yüzde 6-7 civarında yabancılara satış öngörmüştük. Yabancılara satış şu an yüzde 10 civarında, bu hedeflediğimizin üzerinde" dedi.

Türkiye'ye yatırımlarımız devam edecek

Nivo İstanbul projesinin ortaklarından Neba A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Tarek Elkasabi ise Türkiye'ye inançlarının tam olduğunu yatırımlarının süreceğini belirterek "Türkiye, bölgenin güçlü ve lider ülkesi. Her şeye rağmen Türkiye'nin ekonomik kurumları ve ekonomi yönetiminin güçlü ve sağlam olduğunu gördük. İstanbul, büyük bir süratle ilerleyen kentsel dönüşümle, yeni gayrimenkul yatırımlarıyla daha da güzelleşecek" dedi.

Teslimlere 2018 yılının sonunda başlanacak

Nivo İstanbul projesinin hem yapım hem de satış olarak güçlü bir şekilde ilerlediğini belirten Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, "Kaba inşaatı yüzde 32 oranında tamamlanmış durumdayız. Projemizin arsa dahil toplam yatırım bütçesi 200 milyon dolar büyüklüğünde. Bugüne kadar tamamlanan yatırım ise yüzde 58 seviyesinde. İnşallah Aralık 2018’de projemizi bitirerek sahiplerine teslim edeceğiz. Nivo İstanbul'da toplam hasılatın 300 milyon doları bulacağını öngörüyoruz. Projenin doğruluğunu çok net bir şekilde gösteren çok ciddi bir taleple karşılaştık" dedi.

300 ünitenin satışı tamamlandı

Yılmaz, "En baştaki sıcak lansman günlerinin ardından müthiş istikrarlı bir şekilde ayda ortalama 400-450 civarında kişiyi burada ağırladık ve çok güzel sonuçlar aldık. Toplamda ise 300 üniteye yakın satış gerçekleştirdik. Satışa ilk çıktığımızda 1+1 daireler 250 bin TL’den başlıyordu bugün bu fiyat 300 bin TL üzerinde. Projemiz, lansmanımızdan bu yana yani yaklaşık 5 ay gibi kısa bir sürede yüzde 12 oranında prim yaptı. Projemizin 18-20 aylık sürede yüzde 38 oranında prim yapacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu.