EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

New York Central Park’ın 3 katı büyüklüğünde dev şehir parkı yapılacak

Amerika’nın New York kentinde bulunan Central Park’ın 3 katı büyüklüğünde bir park İstanbul Anadolu yakasında şehre kazandırılacak.

Bakanlık tarafından müjdesi verilen dev şehir parkının İstanbul Anadolu yakasında Elmalı Barajı'nın yakınında Ümraniye, Beykoz, Üsküdar sınırları arasında konumlandırılmasına karar verildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul’da dev bir şehir parkı yapacaklarını açıkladı. Eroğlu, parkın, New York’taki Central Park’ın 3 katı olacağını söyledi.

İslam İşbirliği Teşkilatı 1. Su Konseyi Toplantısı’nda konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul’da New York’taki Central Park’ın 3 katı büyük park yapacaklarını açıkladı.

7 kapılı, 7 bahçeli, Belgrad Ormanı gibi şehir ormanı yapacaklarını belirten Bakan Eroğlu, alanda çok sayıda parkın da yer alacağını söyledi.

Şu ana kadar sadece Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın İstanbul'da diktiği ağaç miktarı 21 milyonu aştı diyen Eroğlu, New York'taki Central Park'ın 3 misli büyüklüğünde 'Kanuni Sultan Süleyman Parkı'nı hazırladık" dedi.