Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Nef, iki projesinde Bina Tamamlama Sigortası’nı uygulamaya koydu

Nef, yeni projeleri Nef Reserve Kandilli ve Nef Reserve Gölköy için Bina Tamamlama Sigortası’nı uygulamaya koydu.

Nef, yeni projeleri Nef Reserve Kandilli ve Nef Reserve Gölköy için Bina Tamamlama Sigortası’nı uygulamaya koydu. Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur; sektöre duyulan güvenin artmasına destek amacıyla iki yeni projede Bina Tamamlama Sigortası’nı hayata geçirdiklerini ifade etti. Erden Timur, Bina Tamamlama Sigortası ile ilgili öncü bir adım atmaktan dolayı mutlu olduklarını da sözlerine ekledi.

KREDİ NOTU VE ÖDENMİŞ SERMAYE ARTIŞI

Geçen yıl dünyanın en önemli finansal kuruluşlarından olan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Türkiye ve yurtdışında beraber projeler geliştirmek için ortaklığa imza atan Nef’in kredi notu artmıştı. EBRD’nin konut sektöründe dünyadaki ilk ortaklığı olarak dikkat çeken bu anlaşmanın ardından uluslararası kredi derecelendirme kurumu JCR, Nef’in kredi notunu 2 kademe birden yükseltmiş ve yatırım yapılabilir seviyenin en üst seviyesi olan A+ olarak açıkladı.

Nef, bunun yanı sıra 2018 yılı içerisinde ödenmiş sermayesini 407 Milyon TL artırarak öz kaynaklarını 1 Milyar TL seviyesinin üzerine çıkardı. Ayrıca yurtdışında geliştirdiği ilk proje Nef Brentford London ile ülkemize döviz girdisi sağlamak için fikir ihracatına başlamıştı.