EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

"Ne yaptığımızı bilerek dönüşmeliyiz"

Katıldığı basın toplantısında kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Ne yaptığımızı bilerek dönüşmeliyiz" dedi.

TOKİ ve Emlak Konut GYO güvencesiyle Doğa Şehircilik ve Baş Yapı ortaklığında yükselen Karat 34 projesinin lansmanında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, sektörün son durumu ve kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"Kentsel dönüşüm tek elden yönetilmeli"

Kentsel dönüşüm kapsamında İstanbul'a ait bir master plan olması gerektiğini söyleyen Kurum, çalışmalar devam ederken tarihi doku ve mirasımızı korumaya dikkat etmemiz gerektiğini de söyledi. "Ne yaptığımızı bilerek dönüşmeliyiz" diyen Kurum, "Kentsel dönüşümde yeni sayfa açmalıyız. 2012'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temelleri atılan süreçte birçok proje üretildi. İstanbul'un tarihi mirası ve tarihi dokusunu konuştuğumuz bu süreçte, master plan çerçevesinde kentsel dönüşüm yapılmalı. Bu plana uygun şekilde kentsel dönüşümün tek elden yönetilmesi gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalar hızlıca yapılmalı" dedi.

"Konutta canlılık sürüyor"

Toplantıda yeni projelerinin de müjdesini veren Kurum, "Nisan ayıyla birlikte lansmanlara hızlı bir şekilde başladık. Önümüzdeki dönemde yeni lansmanlarımız olacak gibi gözüküyor. İnşaat sektörü Türkiye'deki istihdamın yüzde 8'ini oluşturuyor. Bu ekonomik gücün en önemli aktörlerinden birisi konut geliştiricileri. 2015'te, rekor seviyede konut satıldı. Bunun yüzde 20'si İstanbul'da yapıldı. Bu da günlük 650 konut satışı anlamına geliyor. Rakamlar, konutta canlılığın devam ettiğini gösteriyor" diye konuştu.