Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Nata Holding alışveriş merkezi yatırımına hız verdi

Perakende sektöründe yaşanan zorlu dönemi fırsata çeviren Nata Holding, hem satın alma hem de yeni alışveriş merkezi inşa etme yoluyla büyüme kararı aldı.

Perakende sektöründe yaşanan zorlu dönemi fırsata çeviren Nata Holding, hem satın alma hem de yeni alışveriş merkezi inşa etme yoluyla büyüme kararı aldı.

Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz'ün haberine göre; bu yıl Eskişehir’de Alman yatırım fonu Resolute Asset Management’tan bir alışveriş merkezi satın aldıklarını ifade eden Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, öz kaynak gücüyle sektördeki sorunu fırsata çevirdiklerini belirtti. Yeni bir AVM alımı için yine yabancı bir fonla masaya oturduklarını ekledi.

ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE HEDEF RAKAM 12

Namık Tanık, üç alışveriş merkezinin faaliyette olduğunu belirtti. Üç alışveriş merkezinin de inşasının devam ettiğini söyleyen Tanık, AVM’de 12’ye ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti. Tanık, “Sıkıntılı sürece rağmen ülkemize güveniyoruz. Hız arttırarak yatırıma devam ediyoruz. Piyasalar düzelince bu yatırımların karşılığını alırız” diye konuştu.

YURT DIŞINDAKİ KAZANÇ TÜRKİYE’YE YATIRIM OLARAK DÖNÜYOR

Uzun yıllar yurt dışında müteahhitlik yaptığını söyleyen Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık; dışarıdaki kazançlarını Türkiye’de yatırım için kullandıklarını ifade etti. Türkmenistan’da 500 günde 180 köprü yaparak Türk firmalarının becerisini kanıtladıklarının altını çizen Namık Tanık; “Toplamda yurtdışında 250 adet köprü yaptık. Türkiye’de ise yapımı devam eden 450 bin metrekare, toplamda ise 1 milyon metrekareden fazla inşaat yaptık” dedi.