EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Murat Kurum’dan ‘yerinde’ kentsel dönüşüm mesajı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ‘yerinde’ kentsel dönüşüm mesajı verdi. “Gönül esasına dayalı dönüşüm yapmak istiyoruz” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kentsel dönüşüme önem verdiklerini belirten Kurum, “Kentsel dönüşümde yoğunluk artışıyla değil, mevcutta, yerinde dönüşümle, vatandaşımızın gönül esasına dayalı dönüşümle yapmak istiyoruz” diye konuştu. Kurum, yapılan dönüşümlerin tartışılır değil, herkesin ve şehrin memnun olduğu projeler olması gerektiğini ifade etti.

ŞEHRİN SİLÜETİNE ZARAR VEREN PROJELERLE İLGİLİ GEREKEN YAPILACAK

Kentsel dönüşümle ilgili olarak ilçe belediye başkanlarıyla karar aldıklarını ifade eden Murat Kurum, şehrin siluetine zarar veren projelerle ilgili süreç ne gerektiriyorsa yapılacağını söyledi. Geleceğe ve yeni nesle güzel şehirler bırakmak istediklerinin altını çizen Kurum, “Bize düşen görevleri yerine getirmemiz gerekiyor. Bakanlık olarak kentsel dönüşümü başarılı bir şekilde gerçekleştireceğiz” dedi. Murat Kurum, kentsel dönüşümün hızlandırılması noktasında karar alacaklarını da açıkladı.